אגד נערכת לשלג בירושלים • במצב חירום יושבתו 69 קווים

מערכת הקול היהודי | כ״ו בטבת ה׳תשע״ג (08/01/2013)

אגד נערכת לקראת השלג • 69 קווים יושבתו כליל בעת הכרזת היערכות השלג • יתר הקווים יופעלו באופן חלקי ועל פי חסימת הצירים בפועל.

אוטובוס אגד בשלג הירושלמי (יח"צ)

אגד ירושלים, המפעילה שירותי תחבורה ציבורית בעיר לכמיליון נפש ביום, נערכת אף היא למתכונת השלג. במידה ואכן יוכרז 'מצב חירום' כפי שיוגדר על ידי עיריית ירושלים והמשטרה, תפעל התחבורה הציבורית במתכונת מצומצמת. המטרה הינה לאפשר, ככל הניתן, גישה אל המרכזים הרפואיים ואל השכונות השונות בצירים הראשיים. צירים אלו יפונו על ידי עירית ירושלים ובהתאם להנחיית אגף חרום וביטחון.

בשל העובדה כי הרכבת הקלה פועלת כשגרה גם בזמן שלג, מתבסס מערך האוטובוסים על מערכת הקווים, שיצטלבו עם הרכבת – אליה או ממנה יעברו הנוסעים. לפיכך, בעת פינוי השלג בצירים הראשיים שנקבעו מראש, יינתן דגש על צמתים בהם יש מפגש מסילת רכבת.

כאשר פתיתי השלג יחלו להיערם, יחל פינוי ופיזור המוני הירושלמים לבתיהם. היערכות שיא בהפעלת התחבורה, תוך מתן דגש על פינוי מוקדם של התלמידים היוצאים ממוסדות החינוך.  מערך הפיקוח יתוגבר לכיוון השכונות מתוך שאיפה להספיק לפזר את הנוסעים ביעדים השונים לפני שיערם השלג.

מרבית הקווים בירושלים יושבתו בעת מתכונת-השלג, כאשר הנותרים יפעלו באופן חלקי בלבד. "בטיחות הנוסעים חשובה והכרחית" – אומר רונן חליפה, מנהל אגד ירושלים, "אנו פועלים בצורה בטיחותית ומושכלת, תוך הפעלת שירות הכרחי – מחד, ותנאי השטח – מאידך". מערך האוטובוסים פועל בהתאם להוראות המשטרה, חסימת הצירים והיערמות השלג בפועל.

לבירור פרטים בדבר פעילות קווי אגד, ניתן להתקשר לשירות הלקוחות של אגד 2800* מכל טלפון.

רשימת 69 הקווים שיושבתו במתכונת שלג בבירה:

רשימת 69 הקווים שיושבתו במתכונת שלג בבירה

הכתבה באדיבות יח"צ

תגיות: , , ,

הוסף תגובה


* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

מבזקים