לקראת האזכרה – סרט מיוחד לדמותו של הרב אוירבך זצ"ל

מערכת הקול היהודי | י״ז באדר א׳ א׳ (17/02/2014)

19 שנה לאחר פטירתו של אחד מחשובי הפוסקים בדורנו הרב שלמה זלמן אוירבך זצ"ל, הופק סרט על דמותו המיוחדת. מחר (ג') תיערך אזכרה לרב וערב השקה של הסרט, בו משולבים קטעי וידאו נדירים 

הרב שלמה זלמן אוירבך (מתוך הספר התורה המשמחת)

הרב שלמה זלמן אוירבך (מתוך הספר התורה המשמחת)

ביום חמישי הקרוב, כ' אדר א', ימלאו 19 שנים לפטירתו של הרב שלמה זלמן אוירבך זצ"ל, מחשובי הפוסקים בדורנו.

לקראת יום השנה לפטירה, תיערך מחר (ג') השקת סרט יחודי שהופק לזכרו בידי הרב אזביק הראל ממוסדות "תורת החיים". דמותו המיוחדת של הרב אוירבך זצ"ל חקוקה בלב רבבות יהודים, והדבר בא לידי ביטוי בהלוויתו הגדולה שנערכה בירושלים בהשתתפות מאות אלפי אנשים.

מאז פטירתו יצאו כמה ספרים המתארים את דמותו, ובראשם ספרי "התורה המשמחת" של הסופר הרב יוסף אליהו, אולם סרט המתאר את דמותו של הרב טרם הופק.

בראיון לקול היהודי מספר הרב זאביק הראל על הכנת הסרט, ועל השגת קטעי וידאו נדירים מחייו של הרב, דבר שהיה מורכב במיוחד.

"פניתי לרב יוסף אליהו שחיבר את ספרי התורה המשמחת, וסיפרתי לו שאני מעוניין להפיק סרט על הרב אוירבך", מספר הרב הראל. "הרב אליהו שמח מאוד ואמר לי שבדיוק באותו בוקר חשב על כך שצריך לעשות משהו לכבוד הרב בוידאו".

"תוך כדי ניסיונות להשיג קטעי וידאו של הרב, התברר לנו שהרב היה כל כך מתרחק מפרסום, שכמעט ולא היו צילומים שלו. התברר שאחד הנכדים של הרב היה מתעד אותו באירועים שונים, כיוון שהבין את החשיבות שבדבר. קטעי הוידאו לא יצאו מעולם והוא זיכה אותנו להשתמש בארכיון, וכך הסרט עשוי מקטעים מדהימים מהחיים שלו שאף פעם לא פורסמו".

הפרומו לסרט:

הסרט בן ה-35 דקות מורכב בנוסף משיחות שנערכו עם דמויות מגוונות שפגשו ברב. "היה חשוב לנו להביא מגוון של דמויות, כדי לנסות ולצייר תמונה מלאה של הרב. מדברים בסרט חתני פרס ישראל ופרופסורים שהתייעצו עם הרב, ועד לנהג המונית שלו, דרך תלמידים, נכד של הרב ועוד".

את הסרט הוציא הרב הראל כחלק מסדרת סרטים אותה הוא מפיק על גדולי ישראל. "הסרט הוא חלק מסדרה שנקראת 'והיו עיניך'. זה התחיל בסרט על האדמו"ר מפיאסצנה, שעשיתי כסרט גמר כשלמדתי בבית הספר לקולנוע של 'תורת החיים'. היו למעלה מ-200 הקרנות של הסרט וראיתי את הצימאון והתגובות מכל גווני הציבור, והחלטתי לקחת את הדמויות האלה, להעלות אותן על המרקע ולהביא אותן לעם ישראל". הסרט הנוכחי הוא שלישי בסדרה לאחר הסרט על האדמו"ר מפיאסצ'נה וסרט נוסף על ה"בן איש חי". בנוסף החל הרב הראל להפיק סרט על דמותו של ר' שלמה קרליבך.

ערב אזכרה לרב שלמה זלמן אוירבך

"היה חשוב לי לקחת דמויות מגוונות מכל העולמות, גם מעולם החסידות, גם מהעולם הספרדי, ואני משתדל לקחת דמות שאני אישית מרגיש חיבור אליה".

מחר (ג') יערך בשעות הערב אירוע השקה לסרט, בהנחיית איש התקשורת ידידיה מאיר ובהשתתפות הרב אהרון גולדברג נכד הרב, הרב שמואל טל ראש מוסדות 'תורת החיים', הרב יוסף אליהו מחבר סדרת הספרים "התורה המשמחת", והרב ישראל מאיר לאו, תלמידו של הרב אוירבך, ורב העיר תל אביב – יפו.

הערב מופק בידי בית הספר לקולנוע "תורת החיים", אשר הסרט נעשה בשיתוף בית הבוגרים שלו, המסייע לבוגרי בית הספר ביצירותיהם החדשות.

בהמשך צפוי הסרט לצאת בפורמט D.V.D לחנויות, ובנוסף יערכו הקרנות ברחבי הארץ, על פי הזמנה.

 

תגובות (4)

 1. avatar מאת צ'יקו:

  ביד בנימין.

 2. avatar מאת צחי:

  מישהו יודע היכן הסרט על הרב אוירבך מוקרן הערב (יום חמישי כ אדר ).

 3. avatar מאת משה:

  בס"ד

  חברים, אני חייב לשתף אתכם קצת מהערב המדהים שהשתתפתי בו.

  הערב כולו סיפר אודות ר' שלמה זלמן אוירבך ובסופו הקרינו סרט מרגש מאד עם צילומים ממש היסטורים…

  מי שרוצה להזמין את הסרט הבנתי שאפשר להזמין אותו מכאן.. זה עולה כמה עשרות שקלים.. לדעתי שווה מאד!

  http://www.stzur.com/kolnoath

  תהנו לכם..

הוסף תגובה


* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

מבזקים