צפו בוידאו: משטרת חברון לעזרת הערבים – עצרה את המתיישבים שהותקפו באבנים

מערכת הקול היהודי | כ״ב בשבט ה׳תשע״א (27/01/2011)
ערבים ואנרכיסטים תוקפים מתיישבים. ארכיון

ערבים ואנרכיסטים תוקפים מתיישבים. ארכיון

תלונות חוזרות ונשנות מצד המתיישבים בהר חברון, מאומתות הפעם בעזרת סרטון וידאו שצילמו המתיישבים. הבוקר דיווח רכז הבטחון של היישוב סוסיא למנהל חוות 'הר סיני', אבידן אופיר, כי ערבים חדרו עם עדרי צאן לשטחי המרעה השייכים ליישוב. אבידן הגיע עם שני פועלים נוספים מצוות החווה להרחיק את הערבים. כשהרועים הערבים קלטו שצוות החווה מתקרב לעברם, הם החלו לסגת לכיוון הכפר.

לא הרחק משם המתינו קבוצה של כעשר נשים ערביות חמושות במצלמות מטעם ארגוני השמאל הקיצוני, שקיוו לעורר פרובוקציה מצולמת. הערביות תקפו את אבידן בדחיפות ובמכות. לפתע הגיעו שני צעירים ערבים בריצה ויידו אבנים מטווח אפס לעבר אבידן וחבריו.


בשלב זה הגיע סיור צבאי למקו ובו שלושה חיילים. בנוסף, הגיעו עוד כשלושים ערבים מהכפר ויידו מטר של אבנים לעבר המתיישבים והחיילים. כשהגיע כח של משמר הגבול למקום, הערבים ברחו.

"השוטרים הגיעו לחווה. נגשנו לשוטרים ואמרנו כי אנו רוצים להגיש תלונה על הסגת גבול ותקיפה חמורה. כשהגענו לתחנת המשטרה הודיע לנו הקצין יעקב בן משה, כי אנחנו מעוכבים לחקירה. היינו המומים", סיפר אבידן לקול היהודי.

"בן משה אף דחף את אחד המתיישבים שנפגע מאבן בצווארו ואמר לבחור שהוא לא נפצע ושלא יבלבל לו במח. החוקר אמיתי עמוסי צרח והשתולל עלינו, ובכלל, כל היחס של השוטרים היה פשוט מחריד".

"המשטרה לקחה את שלושת המתיישבים לבית המשפט, ברצון להוציא נגדם צו הרחקה מהאיזור. כאשר הגיע לידם סרט הוידאו, הם רצו להרחיק אותם למשך שבועיים מהאיזור", אמר אריאל גרונר מעמותת חננו לקול היהודי. "בסוף הם הבינו שהוידאו פשוט מגחך את הדרישה, והמתיישבים שוחררו, תוך התחייבות של המשטרה לחקור את הערבים שתועדו מיידים אבנים לעבר המתיישבים.

בשעות הצהריים הגיעו קבוצת ערבים מלווים באנרכיסטים לתוך שטחי חוות הר סיני הסמוכה לסוסיא שבהר חברון. תושבי החווה הגיעו למקום ודרשו מהערבים ופעילי השמאל הקיצוני לעזוב את השטח אך הללו החלו להתפרע ולזרוק אבנים לעבר התושבים היהודים.

למקום הגיעו כוחות משטרה שעצרו שלושה יהודים בטענה שתקפו את הפולשים הערבים. אתר חננו מדווח, כי בידי עורך הדין של העמותה עדי קידר מצוי סרטון המוכיח את טענת התושבים היהודים.

עמותת "חננו" הגישה ערר דחוף על מעצרם של שלושת תושבי חוות הר סיני ודיון בעניינם יתקיים בשעה הקרובה בבית משפט השלום בירושלים.

תגיות: , ,

תגובות (8)

 1. avatar מאת עודד:

  זה לא ערבים ומתיישב באמצע, זו תמונה לא קשורה, אם זה באמת היה מתיישב, החייל היה מכוון עליהם לפחות ת'נשק אם לא יורה עליהם…כחלק מהפקודה…

 2. avatar מאת יהודה:

  לעודד: תמימותך הכנה והאמיתית מחממת את הלב, אולי כדאי שתתוודע למציאות מעוד כמה זוויות מלבד זו של התקשורת ואז תבין כיצד זה בהחלט ייתכן שהאדם בתמונה הוא אכן יהודי!!!

 3. avatar מאת עזוב שטויות:

  צבא לא היה עושה כלום סתם צבא של גרבים יש לנו

 4. avatar מאת ראובן:

  למה לא רואים את הסרטון?

  יישר כוח ליהודים הטובים!

 5. avatar מאת אהרון:

  זאת תמונה מוכרת שצולמה בשומרון לפני 3 שנים.

 6. avatar מאת אילן:

  התמונה רק להמכשה אפשר לצפות בסרטון של התקרית ביוטיוב תחת הכותרת תקיפה בסוסיא.

 7. avatar מאת דינשי:

  אם באמת היתה תקיפה תראו את הוידאו או תנו לינק לוידאו, אל תספרו סיפורים סתם…

 8. avatar מאת מערכת הקול היהודי:

  תודה על ההערה.

  הוידאו הוחזר לאתר.

הוסף תגובה


* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

מבזקים