אריה דרעי על גיוס בני הישיבות: "לא יקום ולא יהיה"

אוריאל דויטש | י״ג בשבט ה׳תשע״ג (24/01/2013)

אריה דרעי (ויקיפדיה)

בראיון לרדיו קול חי התייחס הבוקר אריה דרעי לנושא שנראה כי הולך להיות הבוער ביותר בהליך הרכבת הממשלה – גיוס בני הישיבות. בדבריו שלל דרעי את האפשרות לגיוס מיידי, אך הביע נכונות לדון בגיוס מדורג של בני הישיבות שייפרס על פני מספר שנים.

אריה דרעי, מראשי מפלגת ש"ס, התייחס הבוקר בתכניתו של מוטי לביא ברדיו קול חי לדרישתו של יאיר לפיד לגייס את בני הישיבות.

דרעי אמר כי "מבחינתנו – לא יקום ולא יהיה! אנחנו לא נדבר על מימד, אנחנו נדבר על איך להגדיל את מספר המתגייסים כל שנה וכל שנה אבל לא יעלה על הדעת, שום מגבלה אנחנו לא נקבל".

"עם כל הכבוד ללפיד, מי שמרכיב את הממשלה זה ראש הממשלה", הוסיף דרעי. "ברור שעם יאיר לפיד יהיה לנו יותר קשה כי הוא התחייב התחייבויות אבל גם שם יש מסלולים של הידברות… אני התרשמתי שיאיר לפיד לא בא גם בדעות שהן לפעמים מנוגדות לנו, הוא לא בא ממקום של שנאה. הוא אדם טוב מבחינת המהות שלו".

במפלגת יהדות התורה יערכו היום ישיבת סיעה עם שבעת הח"כים שיכנסו לכנסת הבאה. גם בפגישה הזו הנושא העיקרי יהיה גיוס בני הישיבות, נושא שגרם לגידול משמעותי באחוזי ההצבעה במגזר החרדי ולעלייה של מנדט למפלגה.

תגובות (1)

  1. avatar מאת מתן:

    במקרה שלו זה מי תוך שמאלנות ואהבת ערבים ומי שלא יודע על מה אני מדבר שיראה מה אורי אבנירי אומר על אריה דרעי (הוא יותר שמאלני ממני אפילו) + שיראה בדף הרשמי של אריה דרעי בפייסבוק את כל התמונות שלו עם הערבים הוא מת עליהם
    הנחשים הכי גדולים זה במקרה אלו שגם חובשים כיפות

הוסף תגובה


* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

מבזקים