"אנשי בית אל הורידו לי את כיסוי הראש וחנקו אותי"

יהודה פרל | ו׳ בתמוז ה׳תשע״ב (26/06/2012)

"הביאו בריונים" - העימות בשכונת האולפנה היום

"נתנו מכות רצח לבעלי, הביאו שמיכה וחנקו אותי, הורידו לי את הכיסוי ראש והוציאו אותי בכח מהבית", סיפרה לקול היהודי האשה שפונתה בידי תושבי שכונת האולפנה הערב. האחראי מטעם ישיבת בית אל, "לא יודע על מה מדובר".

הפינוי המוסכם של תושבי גבעת האולפנה שהחל הבוקר לווה בהבטחה מצד הנהגת בית אל כי יעבור ללא התנגדות. לצורך כך העמיד היישוב בית אל סדרנים שידאגו כי פינוי המשפחות יעבור ללא הפרעה.

ואכן, את מקומם של שוטרי היס"מ עמם התרגלו המתיישבים להתעמת, תפסו בריונים מטעם היישוב בית אל ותושבי השכונה עצמם.

בשעות הערב התבצרו בני זוג ומספר נערים באחת הדירות שפונו במהלך היום בגבעת האולפנה. תושבי השכונה, יחד עם מספר בריונים שהוזעקו למקום מטעם היישוב בית אל, תפסו את המתבצרים והשליכו אותם באלימות מהדירה.

בני הזוג שהתבצרו בבניין סיפרו לקול היהודי כי התושבים היכו אותם ואף תלשו את כיסוי הראש של האשה.

"נתנו מכות רצח לבעלי ואמרו לי שאם אני לא אצא הם ימשיכו להרביץ לו", סיפרה האשה הנסערת בשיחה עם הקול היהודי. "בשלב מסוים הם פשוט הביאו שמיכה וחנקו אותי, הורידו לי את הכיסוי ראש והוציאו אותי בכח מהבית". לדבריה מי שעשה את זה הם "אנשים עם ציציות ועם סנדלי שורש, ביתאלניקים".

בעלה הוסיף כי "אנחנו רגילים כבר לחטוף מכות בפינוים אז אני לא מתרגש מהמכות עצמן. נתנו לנו אגרופים, צרחו ואיימו "נשבור לך את העצמות". לדבריו, אחד מרבני הישיבה התיכונית 'בני צבי' השתתף באירוע. "הוא אמנם לא הרביץ אבל הוא צרח ואיים".

פנינו לאחראי על הדירות מטעם ישיבת בית אל, רואי מרגלית, שלדברי עדי ראיה נכח במקום ואף דאג להבאת הבריונים, ושאלנו על התנהלותה של הנהלת ישיבת בית אל באירוע. מרגלית השיב, "אני לא יודע על מה אתה מדבר. אין לי זמן לזה".

צפו בעימות

גילוי דעת: "אין מקום לוויתורים על ארץ ישראל"

מוקדם יותר הבוקר השליכו אלמונים אבנים לעבר אחת המשאיות שהובילה ציוד של משפחות המפונים.

אמש, רוססו כתובות גרפיטי רבים ברחבי הישוב בית אל בהם נכתב "ארץ ישראל זה לא מסחרה", "די להסכמים" וכתובות נוספות. בנוסף, פוזרו במהלך הלילה מנשרים על גבי רכבים בבית אל המדברים בגנות הסכמים ומסחרה על ארץ ישראל ובכניסה לבית כנסת בישוב נתלה שלט המוחה כנגד ההסכם שנחתם.

תנועות נחלה, נאמני ארץ ונוער למען ארץ ישראל פרסמו גילוי דעת בדבר הסכמים על ארץ הקודש. בגילוי הדעת מצוטטים דבריו של הרב צבי יהודה הכהן קוק זצוק"ל כי "אין מקום לוויתורים על ארץ ישראל".

בנוסף נטען במכתב כי אין להתעלם מההקשר בין נאומו של נתניהו על הקמת מדינה פלסטינית לבין הריסת הבתים בגבעת האולפנה.

עוד בנושא:

תושבי שכונת האולפנה החלו לעזוב את בתיהם

הפגנה היום בבית אל: "עם ישראל מאס בויתורים על ארצו"

שכונת האולפנה: ככל הנראה יחתם הסכם ביממה הקרובה

בצל החשש להרס הוצת מסגד בבנימין: "תג מחיר – האולפנה"

תגיות: , ,

תגובות (65)

 1. avatar מאת מי שמכיר ויודע, לימין הקיצוני יש שיטה - סכסך וברח:

  והנה הסיפור האמיתי שאותו חברי הקול היהודי באשר הם לא רוצים להשמיע ולפרסם, מאחר והשיטה אצלם קבועה.
  בגירוש מגוש קטיף התנחלנו במלון שנקרא מעוז הים. היו שם ראשי הימין הקיצוני שגם ראינו במקומות אחרים. במשך שבועות הם התלהמו, הרצו מדי יום הרצאות אידאולוגיות חדורות שינאה, כמו שהכתבות באתר הזה נשמעות. ןכמובן פיקחו על עבודות ביצורים שכללו דודי שמש לזריקה על חיילים ועוד.
  לאחר התקרית האומללה של סקילת ערבי חסר אונים ששכב על הכביש, הוחלט לסגור את השטח ולפנות את מעוז הים (מה שגרם לסגירת גוש קטיף כמעט חודש לפני המתוכנן) ברגע שהגיע קצין צה"ל ובידו צו סגירה של השטח. לא עברו 5 דקות ולהפתעתי כל הראשים קפצו לרכביהם ונעלמו.
  במשך כל אותו הלילה הטלפונים של המארגנים היו כבויים, ועשרות הנערים שישבו במלון לא ידעו מה עליהם לעשות ולאן ללכת כצאן ללא רועה.

  אני מביא את הסיפור כדי שתבינו – כל ההסתה והסיפורים כאן נועדו כדי להסית את מי שאש ארץ ישראל בוערת בעצמותיו לפעול בצורה קיצונית ומלאת שינאה, אבל תזכרו, אף אחד מאלה שממנים את האתר הזה, לא יהיו איתכם ביום פקודה, ולא יגנו עליכם ביום שלמחרת!!! ראו הוזהרתם!!!

  מדינת ישראל הנה מדינה ריבונית, מה שאומר שהרצון לפגוע בה בצורה של גרילה, הינו קטנוני וילדותי. צורת השילטון שלנו אומרת שההסכמה הינה הכלי להצליח במאבק. ואחדות היא הפתרון היחיד!

 2. avatar מאת יהודי שמח קצת הרבה:

  לענ"ד, על רבנים שכאלו אמרו חז"ל:
  אוי להם לתלמידי חכמים שאין להם יראת שמיים, שאין להם חלק לא בעולם הזה ולא בעולם הבא. והרי יראת שמיים מהי?
  שיהודי מפחד יותר מבורא עולם שציוונו לא לוותר על אף שעל – ולא מפחד מבשר ודם רקובים כמו ביבי/אובמה.
  ולמר איתן הנכבד, אולי תפשפש במעשייך ערב הגירוש מגוש קטיף במסגרת תפקידך בצה"ל לפני שאתה מטיף פה מוסר לאנשים?

  דבר אחרון: לרותי – יישר כוח גדול על דבריך!

 3. avatar מאת יהודה:

  לכל חובבי הפרשנות: שימו לב לתופעה מעניינת במיוחד בציבור השפוט ביותר של המדינה (הממלכתי)- והרי לפניכם קריטריונים שהממלכתיים מציעים לפני הרה"ר אשר על פיהם ייקבע מיהו רב המוגדר כגדול דור ומי לא: מפעיל אלימות כלפי מתנחלים ומתנחלות (אבינר), מסייע לכוחות גירוש להחריב את הארץ, רבצ"ר בפועל או בדימוס, המתיר לשמוע שירת נשים, הקורא להביא מסתננים לתוך היישובים (שרלו כמובן, מי עוד יכול!) וכו'.. מצטער אם פספסתי עוד קריטריונים חשובים!
  מעניין, שאני גדלתי מגיל 0 בבית אל, מכיר היטב את הרב מלמד, מעריכו עד מאד, שמעתי רבות את חסידיו מפליגים בשבחו, ואילו הפעם הראשונה ששמעתי שקראו לו "גדול דור", זה מתי שהוא נכנע ללחצים וויתר על חתיכה מארץ ישראל כדי "למנוע" אלימות! מעניין שזה מה שהופך רבנים לגדולי דור בציבור הממלכתי המסכן (או לפחות אצל מאיר הנ"ל).

 4. avatar מאת אורי:

  מותר לאנשים / רבנים לחשוב אחרת מכם. ואל לכם לזלזל בהם. חשיבות ארץ ישראל והמאבק על ארץ ישראל לא מתיר לעשות/ לומר כל דבר.

  אנא, כם נסו להכנס גם לראש של מישהו אחר

 5. avatar מאת חברה להפסיק!!!:

  אם אנחנו נלחמים זה בזה זה הנצחון של השמאל ושל ביבי, בלי הוא התחיל בלי שום לקחו לי שתו לי, חייבים פשוט להתאחד ולנהוג בכבוד זה בזה.
  לא להתעמת,אנחנו נפסיד הרבה יותר בעימותים פנימיים מאשר כל דבר אחר.
  מי שמוחל על כבודו הוא המנצח!

 6. avatar מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה):

  פשוט בושה……

 7. avatar מאת eli:

  זה נקרא גזל, גם אם התושבים חתמו על הסכם. זה עניין שלהם ואסור להיכנס להם לבית.
  מה אתם הייתם עושים אם מישהו היה פורץ לכם לבית? לא הייתם מפרקים לו את העצמות ומעיפים אותו?
  די כבר!! אנשי בית אל הם לא שמאלנים ולא רשעים. מותר לחלוק עליהם, אין שום בעייה, אבל מי שמוציא את אנשי בית אל כרשעים ובוגדים הוא חוצפן פשוט.

 8. avatar מאת איש מבת עין..:

  "אוי לרשע ואוי לשכנו"!!"הרחק משכן רע"!!!
  והדברים ברורים מי שנמצא בשכנות עם הרש"א…
  נדבק אחר מעשיו ורשעותו!!…
  וכמו כן כל מי שנותן יד למלכות הרשעה דובק במעשיהם!!!
  עם ישראל נא (בבקשה)לעתעורר ולהתרחק מהרשעים שלא נדבק בהם ח"ו!!

 9. avatar מאת מתנאל - בית אל:

  אנשים כאן מגיבים בלי לדעת אמת שלימה וגם לא חצי אמת.. אף אחד לא מתפנה מרצון! יש בבית אל פינוי בכפייה על ידי בג״ץ והמדינה והעוול נורא וזועק לשמיים! 33 משפחות, גברים נשים וטף מפונים בעל כורחם, נגד רצונם ומגורשים מבתים ביושבים על שטח שניקנה בכסף מלא!!

  עם כל זה, הייתה כאן אופציה להשיג דבר מהמצב אליו נקלענו לצערנו, בלית ברירה. בואו נדבר תאכל׳ס! שכונת האולפנה ת״ו לא הולכת לנמסר לאף ערבי. שום מוחמד ושום מחמוד לא הולך לשבת על השטח הזה שנמצא באמצע היישוב בית אל. כמו״כ כולנו יודעים שלמנוע את הגירוש לצערנו הסיכוי ממש אפסי להצליח. בהתאם, במצב המורכב שנוצר בו אפילו בכנסת (שבגדה ברגע האמת) מבינים את העוול הנורא שנוצר בשכונת האולפנה, היתה אפשרות להשיג רווח של בנייה והרחבה בבית אל בפרט ובהתיישבות בכלל ע״י הסכמה לפינוי לא אלים. עדיין, ברור שהפינוי הוא נגד רצוננו ואין לנו הנאה בזה שלוקחים לנו ילד אחד, גם אם נותנים לנו עשרה, כלשונו של מו״ר הרב זלמן מלמד.

  בלי כל קשר, בעלי הבתים רצו לשמור עליהם עד הרגע האחרון ולא לראות מראות של יס״מ המכה יהודים או יצירת מהומות בתוך השכונה. לכן, ביקשו מהמתבצרים לפנות את הבתים כדי לנועלם ולשומרם ריקים. דעתי היא, שמי שנכנס בחירוף נפש להגן על ארץ ישראל אין להוציאו בכוח חלילה אלא בדרכים אחרות. אולם, מי שמחרף ומגדף את מרא דאתרא של תושבי השכונה והיישוב, מרסס גרפיטי ברחבי בית אל ״תושבי האולפנה – מרגלים״ לאנשים שבאותו יום גורשו מבתיהם, ויום למחרת, היום, מגיע לבית אל עם שלטים ״פושעי הסכם לדין״ וקריאות ״בוגד״ ואף שהרב זלמן מגיע אליהם ומציע להם לבוא ולסעוד ארוחת צהריים בביתו הם ממשיכים לצעוק ולהפגין תוך ביזוי כבוד תלמידי חכמים(במו עיניי ראיתי) שלא ימכרו לי לוקשים שהם באים לטובתי, להגן עליי ולמנוע עוול לעם ישראל. לאנשים כאלה היה צריך היום לשבור ידיים ורגליים על ביזוי כבוד תלמידי חכמים ואין שום מקום להגנה ולשמירה עליהם. אם זו יחסם לתורה הקדושה אז יחסם לארץ ישראל לוקה אף הוא בחסר, שהרי כל ישיבתנו בארצנו הקדושה היא מכוח תורתנו הקדושה..
  ואין זה סותר את הערכתי העצומה לאותם אנשים על מלחמתם למען ארץ ישראל אולם יש קו אדום והם חצו אותו, גם אתמול וגם היום. בהתאם, לא מן הנמנע שזה יהיה היחס. לא הפכנו יס״מ כתום, ואנו מוכנים ומזומנים בכל עת שנתבקש לבוא ולהגן על ארץ ישראל השלימה, בנפשנו הדבר. אבל איננו מוכנים לספוג ביזוי כבוד תלמידי חכמים וק״ו שהוא מורנו ורבינו ובן בנו של ש״ח שבאים לעשות זאת אצלנו, ביישובו בו הוא מרא דאתרא.
  אין לי בעיה עם מחאה, יש לי בעיה עם הדרך שבה היא מתבצעת.

 10. avatar מאת לא מבין:

  אם זמביש חוטף דקירה בגלגל (30 ש"ח ?) אז זה אסון לאומי ועושים כינוסי חירום.

  אם נערים אידיאלסטים (גם אם טועים, זה לא העניין) חוטפים מכות ועלבונות, אז זה בסדר.

  לא מבין.

  תסבירו לי.

  תודה

 11. avatar מאת ל"לא מבין":

  באמת נראה לך שזמביש חטף דקירה בגלל?
  אני דווקא די בטוח שהוא וחבריו תכננו את הפנצ'ר על-מנת למנף את הכנס חירום כדי לסרס את המאבק

 12. avatar מאת מי כמוך עם נושע בה':

  אני יסביר לך זמביש והרואה ואינו ניראה דני דין הם הקימו את כל היתישבות(עאלק)
  עכשיו אתה מבין על איזה עצים רקובים הם יושבים?

 13. avatar מאת חוה אלבה:

  הרב מלמד תומך ב"רב" אבינר שמפר פסק מחייב של ביה"ד הממלכתי שאוסר עליו להורות בכל ענייני נשים, והרב מלמד יודע היטב שאבינר הכשיל ומכשיל משפחות באיסורי כרת.

  מרגע שהרב מלמד החליט לתמוך ב"רב" אבינר אפשר היה לזהות את חוסר הנאמנות שלו.

  המאבק נגד הנהגתו היה צריך להתחיל באותו רגע. אך עדיין לא מאוחר מדי.

 14. avatar מאת יאיר:

  לאחר דבריו של מתנאל מבית אל, שאני מסכים עם דבריו ומחזק את ידיו, רציתי להוסיף שגם בבית שני הייתה שנאה, שנאה בעיניים כמו שנראת אצל כמה מהכותבים כאן, ובמיוחד כשזה מגיע לנושא רגיש כל כך הנקרא אחדות, הנהגה, ולא פחות חשוב מכך כבוד התורה והרבנים, ארץ ישראל חשובה לנו היא בית חיינו, אך ארץ ישראל איננה המצווה היחידה בתורה, כאשר חז"ל באים לתאר לנו כיצד להתדבק בקב"ה מלמדים אותנו חז"ל להתדבק בתלמידי חכמים, גם הרמב"ם הסמיך את ההלכה שצריך להתדבק בקב"ה להלכה שצריך בתלמידי חכמים.
  כיצד אפשר לראות את הדברים במשקפיים כל כך קטנות וצרות?
  תלמידי חכמים הם הענף שעליו אנו יושבים, אם לא נחזיק בהם ודאי גם בארץ ישראל לא נוכל להחזיק!!! זאת משוואה פשוטה.
  בתור מישהו שמכיר את הרב זלמן מלמד שליט"א כבר שנים רבות אני יכול לומר שהוא היהודי האחרון שיתן שעל מאדמת הקודש, יש כאן שיקולים רחבים יותר ומורכבים יותר, שישבו עליהם רבנים נוספים והחליטו החלטה לא פשוטה מתוך כאב וצער שהביעו אותה בכל דרך אפשרית ועם זה ראו לנכון לעשות את הדבר שהיה הכי נכון כרגע.
  עם הרב זלמן היה רוצה להרוויח רווח פוליטי הדבר האחרון שהוא היה עושה הוא הסכם, הרי הוא מפסיד את כל הריטינג שלו. החלטה כזו היא כמעט התאבדות מבחינתו, וזה דווקא מראה על מסירות הנפש שהייתה לרב על כך, למכירי הסטוריית ההתיישבות: מי בנה את ההתיישבות יותר מהרב זלמן?
  כוחנו באחדותנו, ככל שפלג את הציבור המסכן שלנו עוד ועוד אנחנו מאבדים את כל עוצמתנו תקוותנו וזכותנו.
  מקורות חז"ל מלאים על ענניין האחדות, ומהדברים הנפלאים ביותר שמשיגים מתוך כך, וגם להפך, שבמקומות שלכאורה הכל היה צודק רק הייתה חסרה האחדות איבדנו את הכל, אביא אחד ממקורות חז"ל העוסקים בנושא זה אמרו חז"ל (ויקרא רבה, כו, ב) שבימי אחאב היו עובדי עבודה זרה ואעפ"כ היו יוצאים למלחמה, ולא היה נופל מהם אף אחד. ובימי דוד המלך היו יוצאים למלחמה ונופלים בקרב…אע"פ שלכאורה היו צדיקים ומלכם היה צדיק, אלא שלא הייתה ביניהם אחדות והיו ביניהם מוציאי דיבה ומדברי לשון הרע המחרחרים ריב ולא מעוניינים באמת בשלום אחים אמיתי באחדות המחנה, וכן מובא בדברים רבה (ה, י). וכן בירושלמי (פאה פרק א).
  רק אביא אולי בכל אופן עוד מקור אחד, גדול השלום שנתן לפינחס, שאין העולם מתנהג אלא בשלום, והתורה כולה שלום.
  שנאמר (משלי ג): דְּרָכֶיהָ דַרְכֵי-נֹעַם; וְכָל-נְתִיבוֹתֶיהָ שָׁלוֹם. ואם בא אדם מן הדרך, שואלין לו שלום. וכן שחרית שואלין לו שלום, ובאמש, כך שואלין בשלום. "שמע ישראל" חותמין: פורס סוכת שלום על עמו. התפלה חותמין בשלום. בברכת כהנים חותמין בשלום.
  אמר ר' שמעון בן חלפתא: אין כלי מחזיק ברכה אלא שלום, שנאמר (תהלים כט): ה' עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן; ה' יְבָרֵךְ אֶת-עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם.
  רואים מכאן שכאשר הקב"ה רוצה לברך ישראל מה הוא מברך?
  בעוז אך בעוז הקשור בקשר בל ינתק לשלום.
  כי אחרת אין שום ערך לעוז, עז פנים לגהנום…
  ועוד ברבים רבים המקורות ותקצר היריעה.
  כמובן שאני רוצה למחות על כבוד תורה, ובזיון גדול שמבזים את רבותינו, וכמה צר עיין ושפל מי שפותח את פיו כלפי תלמידי חכמים…
  האם ארץ ישראל מגדלת גידולי פרא שכאלו? הרוצים בפירוד, האם על כן נמשלו תלמדי חכמים של ארץ ישראל נועם שמנעימים זה לזה, האם ארץ ישראל זה רק רגבי אדמת הקדוש, או שבראש ובראשונה ארץ ישראל זה ההפך מחובלים שחובלים זה בזה…
  האם לא בגלל שנאת חינם גלינו מארצנו???
  כיצד קרה שיש כאלו שחושבים שמצוות ישיבת הארץ נמדדת אך ורק במטרים ולא בקיום כל התורה כולה…על פי תורת ארץ ישראל.
  האם שכחנו שיש חלקים נוספים בתורה???
  האם כבוד תלמידי חכמים זה דבר של מה בכך???
  האם כאשר הרב יאמר את מה שאתה רוצה לשמוע ממנו אתה תעריך אותו וספר בשבחו, וכאשר הוא יאמר דבר שקצת פחות נעים לך לשמוע אתה תבזה אותו…???
  דתי לדעתי??? רב לדעתי??? הקב"ה לדעתי??? חוצפה גדולה שאין כדוגמתה לחשוב שעל ידי בזיון תלמדי חכמים נשיג ולא דבר אחד קטן.
  הקיטרוג הכי גדול עלינו מגיע מהכוון הזה. ומסירות הנפש שלנו על ארץ ישראל לא הולכת לטמיון, יש משגיח לבירה, הוא נקרא הקב"ה גם הוא רואה את רצוננו כוונותנו ושיאפותנו, אצלו אי אפשר להפסיד רק להרוויח.
  מי שהולך בדרכו גם אם נראה שמפסיד עתה וודאי וודאי שירוויח בעתיד.
  "ככל אשר יורוך"
  אפילו יאמר לך על ימין שהוא שמאל ועל שמאל שהוא ימין!!!

 15. avatar מאת ליאיר:

  כידוע, המשפט שהבאת בסיפא זה דברי הבבלי, אך הירושלמי סובר שהפוך, רק אם יאמר לך על ימין שהוא ימין ועל שמאל שהוא שמאל תשמע לו.

הוסף תגובה


* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

מבזקים