שבת ראשונה ב'נוף שמואל' – "הערבים לומדים שהיהודים לא 'פראיירים'"

יהודה פרל | ל׳ בניסן ה׳תשע״ב (22/04/2012)

הבתים שנגאלו בשכונת נוף שמואל

כעשרים צעירים יהודים ערכו את השבת הראשונה בשכונת 'נוף שמואל' – שכונה חדשה שנגאלה בירושלים. במהלך השבת השליכו ערבים אבנים לעבר בתי השכונה – התושבים היהודים החזירו את האבנים לבעליהם והבריחו אותם מהמקום.

כעשרים צעירים יהודים ערכו את השבת הראשונה בבתים שנגאלו בשבוע שעבר בשכונת 'נוף שמואל' בירושלים. השכונה החדשה נמצאת באמצע שכונת בית חנינא, הסמוכה לפסגת זאב, בין עשרות בתים ערביים וסמוך למסגד בשכונה.

במהלך השבת הגיעו ערבים מהשכונה והחלו ליידות אבנים לעבר הבתים. היהודים במקום לא נרתעו, הם יצאו מהמבנים, השיבו לערבים את האבנים שהשליכו ורדפו אחריהם עד שאלו נמלטו מהמקום. הדבר חזר על עצמו מספר רב של פעמים במהלך השבת.

מאוחר יותר, בשעות אחר הצהריים, התאספו במקום עשרות רבות מערביי השכונה שהחלו להתעמת עם התושבים החדשים. קרב אבנים שהתפתח בין הצדדים הסתיים רק כאשר למקום הגיע ג'יפ מג"ב. המתיישבים, שחששו ממעצר, נכנסו לתוך המבנים והערבים התפזרו.

אחד הצעירים שהתארח במקום אמר לקול היהודי כי "הערבים בשכונה לומדים כי היהודים לא 'פראיירים', ומהר מאוד יפנימו שנוכחות היהודים בשכונה הולכת להישאר דרך קבע".

ביום רביעי שעבר נכנסו אנשי הקרן לאדמות ישראל לשני מבנים בתוך שכונת בית חנינא, לאחר שבית המשפט קבע כי נוכחותם של הערבים במבנים אינה חוקית ויש לפנותם.

במבנים שנגאלו ישנם ארבעה יחידות דיור. כעת מציעים אנשי הקרן לאדמות ישראל את ארבע הדירות למגורים ללא תשלום.

הבתים נמצאים במרכזו של מגרש בגודל 11 דונם שנמצא כולו בבעלות הקרן. עוד אומרים בקרן כי מיקום הדירות נוח – מרחק 400 מטר מתחנת הרכבת הקלה.

עוד בנושא:

ארבע דירות חינם ליהודים בשכונת 'נוף שמואל' בירושלים

יהודים הוציאו פולשים ערבים מבית שנגאל בבית חנינא

הקרן לאדמות ישראל: "נפנה פולשים ערבים ללא עזרת המשטרה"

 

תגיות: , , ,

תגובות (7)

 1. avatar מאת אסף צדרבוים:

  יהי רצון שיתבסס המקום ויושביו יתבשמו מאווירה של ירושלים. חכמים אומרים כי "אווירא דארץ ישראל מחכים". ואם ככה…אולי ניתן לומר כי "אווירא דירושליים מרצין". על פי פנימיות התורה הרצון הוא מעל החכמה. בארץ ישראל משיגים ביטול אמיתי לרצון ה'. ואילו בירושלים משיגים יותר מכך. הופכים להיות רצון ה' ממש.

 2. avatar מאת מתן:

  אני אוהב מאוד את האתר הקול היהודי ואני מאוד מקווה שהדברים שכתובים פה נכונים ולא מסולפים לצורך העלאת המורל…
  אני מזמין עכשיו 500 חברים בהצלחה

 3. avatar מאת אחמד את סלים:

  משפחת חוסייני בשנת 40 בוגדים ומכרה לייהודים את האדמה ראש המשפחה שלהם אל חוסייני מכר אותנו!!!!!!!!!

 4. avatar מאת אחד משלנו המקורי:

  תבורכו בכל ברכות התורה ממקור הברכות!!!!!!!

 5. avatar מאת כמו הכותרת - חדשות שמחות:

  איזה כיף שקיים האתר הזה

 6. כל הכבוד לגיבורי ישראל הבא להורגך השכם עליו והורגו עין תחת עין שן תחת שן הצבא מיזמן הפקיר את היהודים לטבח של הערבים כמו שילטון האנגלי ביזמן טבח תרפט הערבים הבינו שמערכת המישפט הרקובה פרקליטות פולטית שמולנית קיצונית יחד עים התישקורת המגויסת למעןן אויבי ישראל מעודדים אותם לגרש את המיתנחלים מיבתיהם אחי הגיבורים יבוא היום שעם ישראל יתעורר יזרוק את המנהיגים המושחתים תקום הנהגה חדשה תורנית אמונית עים מנהיגות יהודית האיחוד הלאומי שתשנה את כל המדינה מיקה אל קצה תירדוף את אויבאי ותחבק את בניה המיתנחלים גאולתנו קרובה ואז נשלם לכל אויבנו ומבקשי רעתנו בבגץ בפרקליטות במישטרה בצא ובתישקורת ככגמולם הכל מתועד הכל מצולם הם לא יוכלו לואמר שהם רק מילאו פקודות הם יזמו וביצעו נגד המיתנחלים פשעי מילחמה קשים רדיפה פוליטית מישפטית

 7. avatar מאת ש:

  אני גם רוצה להגיע

הוסף תגובה


* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

מבזקים