22 שנה לרצח: מחר תתקיים אזכרה לרב מאיר כהנא הי"ד

יהודה פרל | ט״ו במרחשון ה׳תשע״ג (31/10/2012)

אזכרה לרב מאיר כהנא הי"ד תתקיים מחר (חמישי), באולם היכל דוד בירושלים. הרב כהנא זצ"ל נרצח בידי ערבי לפני עשרים ושתיים שנה במהלך מסע הרצאות באמריקה לעידוד עליית יהודים לארץ הקודש.

הרב מאיר כהנא הי"ד (אתר לזכרו)

מחר (חמישי) ט"ז חשוון, תתקיים אזכרה לרב מאיר דוד כהנא הי"ד במלאות עשרים ושתיים שנה להירצחו. אירוע האזכרה יערך באולם היכל דוד בירושלים. באזכרה עתיד להשתתף חבר הכנסת ד"ר מיכאל בן ארי יחד עם בני משפחה, רבנים ואישי ציבור.

מוקדם יותר, בשעה 12:00 יועברו מספר שיעורים לעילוי נשמתו, בישיבת הרעיון היהודי ברחוב שמואל הנביא בירושלים. בשעה 16:00 תהיה עליה לקברו בהר המנוחות.

הרב כהנא, הקים באמריקה את ה'ליגה להגנה יהודית' שהגנה על יהודים מפני התקפות אנטישמיות, ופעל רבות למען יהודי ברית המועצות. ולאחר שעלה לארץ ישראל ייסד את תנועת 'כך'.

הרב כהנא זצ"ל פעל רבות להרמת הגאווה היהודית בעולם בכלל ובארץ הקדוש בפרט ועל כך ישב מספר פעמים בבתי הכלא בארץ ומחוצה לה. הרב כהנא הקים בירושלים את ישיבת 'הרעיון היהודי'.

מיד לאחר חג סוכות ה'תשנ"א, יצא הרב כהנא הי"ד למסע הרצאות בארה"ב בנושא "עליית חרום לא"י בטרם שהגלות תחסל אותנו". באחת מהרצאותיו שהתקיימה בפני קהל יהודי רב במלון "מריוט" שבניו-יורק, נורה הרב בידי ערבי. כדור אקדח אחד פגע בצווארו של הרב והוא נפל ארצה. בעודו קורא בפעם אחרונה את הפסוק "שמע ישראל ה' א-לוקינו ה' אחד", פסוק המסמל את מסירות נפשם של עם ישראל לכבוד הקב"ה, החזיר הרב כהנא זצ"ל את נשמתו לבוראה.

תלמידיו של הרב כהנא הוציאו לאחר הירצחו מספר ספרים בניהם ספרו המפורסם 'אור הרעיון' הפורס את משנתו של הרב בנושאים רבים, 'פירוש המכבי' על התורה, 'לשיכים בעניכם' על החשיבות של קיום מיידי של מצוות ירושת הארץ, 'מכתבים לילדיו', 'סיפורה של הליגה להגנה יהודית' וספרים נוספים.

עוד בנושא:

קליפ חדש של אריאל זילבר – כהנא צדק. היום תערך בירושלים האזכרה

"לשבור את השיגרה" – חלק שני - על הליגה להגנה יהודית.

הערב: אזכרה לבני הזוג כהנא הי"ד – הרוצח שוחרר ב"עסקת שליט"

אמש התקיימה אזכרה לבני הזוג כהנא הי"ד – תמונות

תגיות:

תגובות (4)

 1. avatar מאת אחת מרמת מגרון:

  ממשיכים בדרכו!!! עוד כהנא חי!

 2. avatar מאת דנה:

  הרב כהנא צדיק שצדק.
  יש להנחיל את מורשתו ..

 3. avatar מאת אמיר:

  כל הטובים הולכים. ימות המשיח הגיעו ..

 4. avatar מאת י:

  זיע"א
  בא לי מלך חסיד ירא שמים

הוסף תגובה


* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

מבזקים