אלפים השתתפו בהלוויתו של הרב יעקב אדלשטיין זצ
כ"ז שבט התשע"ז   23.02.2017 22:32

אלפים השתתפו בהלוויתו של הרב יעקב אדלשטיין זצ"ל

כלב אליהו

לאחר הידרדרות במצבו הרפואי, רבה של רמת השרון הסתלק בגיל 92

ברוך דיין האמת: הרב יעקב אדלשטיין, רבה של העיר 'רמת השרון' בעשרות השנים האחרונות, ושל שכונת 'נאות יוסף' בבני-ברק, הסתלק היום (חמישי) לבית עולמו לאחר הדרדרות במצבו הרפואי, במרכז הרפואי 'לניאדו' בנתניה.

במסע הלוויה, שהתקיים בבני ברק, השתתפו אלפי בני אדם. המשטרה חסמה מספר רחובות לתנועה ונערכה באזור, יחד עם כוחות מד"א ואיחוד הצלה, בכוחות מתוגברים. בסיום מסע הלוויה, נטמן הרב אדלשטיין בבית העלמין הישן ברמת השרון.

אלפים בלוויה בבני ברק (יהודה רחמים, חדשות 24)

'מסר נפשו עבור כל מי שהיה זקוק לישועה. מסירות נפש ואהבת הבריות. הדור הפסיד. השפעה של כזה אדם משפיעה על כל הדור", ספד לו אחיו, הרב גרשון אדלשטיין ראש ישיבת פוניבז'.

הרב ברוך דב פוברסקי, גם הוא ראש ישיבת פונוביז', אמר כי ''אנחנו מחזירים כעת את התורה. תורת אמת היה בפיהו, מי לא נהנה ממנו? כשהיה מישהו חולה, הוא נהיה חולה בשבילו, זה היה הכאב שלו. תמיד חשבתי למה רמת השרון זכתה לכזה רב. כעת אבדה כלי חמדתה".

בחודשים האחרונים אושפז הרב אדלשטיין מספר פעמים בשל מצבו הרפואי, ובשבוע האחרון הובל שוב לבית הרפואה. בשעות הצהריים נרשמה הדרדרות חמורה במצבו הרפואי, ולאחר מאבק על חיו, הוא השיב את נשמתו לבוראה.

(יהודה רחמים, חדשות 24)

בנעוריו עלה ארצה ביחד עם משפחתו והם התיישבו ברמת השרון שבה כיהן אביו כרב המושבה. עם פתיחתה של ישיבת פונוביז' בבני-ברק בשנת תש"ד, ביקש הרב רוזובסקי מאביו לשלוח אותו ואת אחיו לישיבה. האב נעתר והוא ואחיו היו מששת התלמידים הראשונים בישיבה. עם פטירת אביו בשנת תשי"א התמנה למלא את מקומו ברבנות רמת השרון.

בעת לימודיו בישיבה היה בקשר קרוב עם ה'חזון איש' ועם הרב משה יעקב רביקוב. במהלך חייו מסר שיעורים והרביץ תורה בישיבות שונות ורבות ובהן: ישיבת השרון שהוקמה על ידו, בין השאר, ברמת השרון, כולל להוראה שהוא הקים במקום וישיבות אחרות בבני ברק. כמו כן, הוא כיהן כדיין בבית הדין של הרב קרליץ בבני ברק.

תגיות: הרב יעקב אדלשטיין זצ"ל

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח