ההתוועדות הגדולה בעיר הגדולה
כ"ב כסלו התשע"ז   22.12.2016 08:33

ההתוועדות הגדולה בעיר הגדולה

יח"צ

מאות השתתפו בהתוועדויות חגיגיות לרגל י"ט כסלו בתל אביב

לא פחות משלושים ושמונה התוועדויות לכבוד י"ט כסלו, חג הגאולה של האדמו"ר הזקן בעל התניא, נערכו בעיר תל-אביב–יפו השנה, על-ידי שלוחי הרבי מנהלי בתי חב"ד בעיר תל אביב – יפו.

גולת הכותרת היתה ההתוועדות המרכזית, בבית-הכנסת חב"ד "גאולת ישראל – היכל משה", אליה זרמו שש מאות אנשים נשים וטף מתושבי העיר, מכל החוגים – ליטאים וחסידים מחצרות שונות, אשכנזים וספרדים, דתיים ושאינם חובשי כיפה – שחגגו כתף אל כתף, יחד עם בני משפחותיהם, את חג הגאולה החסידי.

על החגיגה הגדולה ניצחו השלוחים ר' יצחק ביר ור' יחזקאל גבירץ מאגף הפעילות של מרכז חב"ד תל אביב בראשותו של הרב יוסף גערליצקי השליח הראשי ורב קהילת חב"ד.

על מלאכת ההנחייה והסברי תכני החג בלשון ברורה לקהל המגוון, הופקד השליח הרב שאול רייצס, ראש כולל תפארת זקנים לוי יצחק בעיר שלאחר מילות פתיחה הזמין את זקן השלוחים הרה"ח הרב שלום בער בוטמן לאמירת פרקי תהילים לזכות תושבי העיר וארץ הקודש פסוק בפסוק יחד עם הקהל הרב שעמד על רגליו.

דברים נלהבים על משמעות "הפצת המעיינות חוצה" בדורנו נשא הרב גערליצקי, הפצת המעיינות אמר הרב גערליצקי אינה רק לימוד חסידות ברבים אלא היא כוללת את הפצת קיום המצוות של 'עשרת המבצעים' הידועים וחינוך ילדי ישראל לגאווה יהודית אמיתית.

את הנאום המרכזי נשא הרב יוסף צבי סגל, ראש כולל לדיינות 'צמח צדק' שבירושלים העתיקה. במתק לשונו היטיב הרב סגל לתאר את דמות הפלאים של בעל התניא, ושפע סיפורים והסברים על מהותו של י"ט כסלו, והמסר שהוא נושא בחובו לכל אדם בחייו האישיים וחיי משפחתו.

על קטעי השירה והשמחה ניצחו המוזיקאים ר' יוני גנוט, ר' אילן דמרי ור' נתנאל הויזר שהלהיבו את הקהל בניגוני חב"ד וניגוני אדמו"ר הזקן בעל הגאולה.

לאחר תום החלק הרשמי של האירוע הוסיפו הרב סגל והרב גערליצקי להתוועד עם הקהל הגדול מכל חוגי הציבור בעיר עוד שעות ארוכות, עד לפנות בוקר. 

תגיות: י"ט כסלו, תל אביב

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 תודה על כתבות כאלו, זה ממש משמח ל"תאיזה יופי!
כ"ב כסלו התשע"ז

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח