י' ניסן התשע"ז   06.04.2017 17:00

"כשרות מהדרין בעידן הטכנולוגיה"

כלב אליהו

כנס הכשרות ה-6 של 'ועדת מהדרין תנובה' נערך בשבוע שעבר

מאות רבנים ומורי הוראה השתתפו בשבוע שעבר בכנס הכשרות של ועדת מהדרין תנובה, זו השנה השישית ברציפות. הכנס נערך במלון 'פרימה פאלאס' בירושלים וכלל שיעורים והרצאות בנושא 'כשרות מהדרין בעידן הטכנולוגיה' בנוגע לתעשיית החלב ומוצריו.

כנס הכשרות נפתח בסקירה של רב 'תנובה' הרב זאב וייטמן, על פעילותה של מערכת הכשרות בתנובה בכלל, ואת השימוש באמצעים טכנולוגיים בפרט, משלב החליבה ועד לשלב האריזה. הרב וייטמן הסביר כי האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים, שכוללים מצלמות ומערכות ממוחשבות, מאפשרים לפקח על הכשרות ביעילות, גם על רפתות ודירים של אינם-יהודים, באופן יעיל יותר מ-20 משגיחים המסתובבים בשטח.

בהמשך הכנס, נמסר שיעור על-ידי הרב מרדכי גרוס שדיבר על הצורך בפיקוח הלכתי בניתוחים ווטרינריים, על-ידי משגיחים שעברו הכשרה נאותה לכך, ועל ההיבטים ההלכתיים של ניתוחים אלו. לאחר מכן נמסר שיעור על-ידי הרב יעקב מאיר שטרן, דיין בבית דינו של הרב וואזנר זצ"ל, שדן בשאלת הכנת קפה עם חלב בשבת, והאם פסטור החלב מגדירו כמבושל.

שיעורים נוספים נמסרו בהמשך על-ידי הראשון לציון הרב יצחק יוסף, הרב מרדכי זילבר, יועץ ועדת מהדרין של תנובה לחומרי גלם, הרב אברהם משה הלפרין מהמכון המדעי-טכנולוגי שסקר את שיטות החליבה השונות, הרב יהודה עמיחי שדיבר על שימוש באמצעים טכנולוגיים למציאת חרקים.

בהמשך הכינוס התקיים מושב מיוחד שבו ישבו רבני וחברי ועדת מהדרין של תנובה, וענו לשאלות שהוגשו בכתב לחברי הוועדה. בנוסף ליושבי הראש הוועדה נמנו על צוות המשיבים חברי ועדת מהדרין הרבנים הגאונים: רבי עמרם אדרעי, רבי אברהם י. הורוויץ, רבי דוב לנדאו, רבי זאב וייטמן רב תנובה, הרב יוסף מרדכי זילבר, יועץ חומרי גלם לוועדת המהדרין והרב יעקב בורו, אחראי חומרי גלם במפעלי חו"ל.

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח