בע"ה ו' אב תשע"ח
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
הדרום הפרוע:

בדואים תקפו נהג אוטובוס וסובבו את ההגה

לאחר שנהג האוטובוס סירב לעצור להם באמצע הדרך, תקפו אותו הבדואים. הנהג בלם וארבעה נוסעים נפצעו

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' אלול תשע"ז - 10:35 11/09/2017
גודל: א א א

ההפקרות בנגב נמשכת, והפעם צעירים בדואים תקפו נהג אוטובוס שסירב להישמע להוראותיהם ולעצור בצד הדרך בנקודה שאינה תחנת עצירה במסלולו.

על פי הדיווח שפורסם באתר NRG- 360 אמש (א'), שלושה בדואים תושבי הפזורה הבדואית בנגב תקפו נהג אוטובוס, וסובבו את ההגה תוך כדי נסיעה. הנהג בלם בפתאומיות את הרכב, וארבעה נפצעו כתוצאה מהאירוע. מהדיווח עולה כי בסמוך לשעה 20:00 עשה את דרכו אוטובוס בקו 48 של חברת אגד מבאר שבע לדימונה, כששלושה צעירים ניגשו לנהג ודרשו לעצור. לאחר שהוא סירב לעצור שלא בתחנה, הם התנפלו על הנהג וסובבו את ההגה, והוא בלם את הרכב כדי למנוע את התהפכותו. 

עדי (שם בדוי), שנסעה באוטובוס סיפרה על רגעי האימה. "פתאום הייתה בלימה מאוד רצינית באוטובוס, כל הנוסעים פשוט עפו. זה היה באזור שאין בו תחנה מוגדרת, ולא הבנו מה קרה. אני ישבתי מאחורה ושמעתי צרחות מקדימה, חשבנו שהאוטובוס נכנס במישהו, כי הוא עצר בצורה כזאת פתאומית, אבל התברר ששלושה בחורים בדואים רצו לרדת בתחנה שהיא לא חלק מהמסלול, סובבו לו את ההגה והאוטובוס סטה מהנתיב". 

לאחר העצירה הדרמטית פתח הנהג את דלת האוטובוס ונוסעים שהיו באוטובוס חייגו למשטרה, אך הפורעים נמלטו מהמקום. עדי סיפרה שהייתה בהלה רבה בקרב הנוסעים שהיו נסערים מהאירוע: "הייתה היסטריה מאוד רצינית. הרבה אנשים עמדו כי זה אוטובוס של השעות המאוחרות. הם עפו ברמה קיצונית. הנהג היה מאוד נסער ועמדנו במשך 20 דקות במקום". 

אבי בן זקרי, תושב דימונה ששתי בנותיו וחמותו ישבו בקדמת האוטובוס סיפר ל-360 על תקיפת הנהג: "אחרי שהנהג אמר שהוא לא יכול לעצור הם קמו אליו והיכו אותו. היו באוטובוס חיילים לא חמושים שניסו לעצור אותם. החיילים ירדו אחרי התוקפים ואלו ברחו. שיא האירוע היה כשאחד מהתוקפים סובב את ההגה בחוזקה ימינה ונהג בלם. בגלל שהוא בלם באופן פתאומי הנוסעים עפו ממקומם. לילדות שלי יש שריטות קלות בידיים ואני מקווה שמחר בבוקר לא נגלה שיש משהו אחר". 

בן זקרי הסביר שבריונות על הכבישים מצד צעירים מהמגזר הבדואי הינה תופעה מוכרת בדימונה: "לנסות להפוך אוטובוס זה בעייתי, כי זה כבר לא וויכוח או מכות או צעקות. אני מכיר תופעה של צעירים בני הפזורה שמשתוללים בכבישים וגם כנראה באוטובוס. צריך למצוא פתרון נקודתי לצעירים האלה. הענישה צריכה להיות מטורפת. אי אפשר לעשות הכללה כמובן, אבל במקרה כזה, שלושה חבר'ה כאלה צריכים לחטוף למען יראו וייראו, זה הדבר המתבקש. לפחות שהמדינה תגיד שמי שעושה דברים כאלה בכבישים ישלם באופן משמעותי". 

מהמשטרה נמסר כי התקבל דיווח על האירוע במוקד 100, וכי נהג האוטובוס עדיין לא הגיש תלונה. ברגע שתוגש התלונה תפתח חקירה בנושא, אמרו במשטרה. מאגד נמסר כי ארבעה נוסעים נפצעו באורח קל כתוצאה מהאירוע, ותלונה תוגש ביום שני בבוקר.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון