בע"ה י"א שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"חוק הגיור פוגע בזהותה היהודית של המדינה"

ראשי האיחוד הלאומי במכתב בהול לנתניהו בעקבות הצעת חוק הגיור. "מדובר בהצעה בעייתית ומלאת מכשולים שפותחת פתח להכרה בגיורים רפורמים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' סיון תשע"ח - 09:42 16/05/2018
גודל: א א א
חוק הגיור. אילוסטרציה
חוק הגיור. אילוסטרציה

בימים האחרונים הגיע לידי אנשי מפלגת האיחוד הלאומי, יו"ר המפלגה אורי אריאל, ח"כ בצלאל סמוטריץ ומזכ"ל המפלגה אופיר סופר, טיוטת הצעת חוק הגיור המתגבשת לאור מסקנות הועדה לבחינת נושא הגיור במדינת ישראל בראשות משה ניסים.

באיחוד הלאומי אומרים כי הבינו כי מסקנות הועדה והשלכותיה עלולות להיות הרות אסון וכי הצעת החוק תהפוך את הגיור במדינת ישראל מהלכתי, לפוליטי - אזרחי ומשנה באופן קיצוני את הסטטוס - קוו המקובל בנושא מאז קום המדינה. 

במכתב בהול ששלחו לראש הממשלה בנימין נתניהו כתבו ראשי המפלגה "אם חלילה תאושר הצעת החוק היא תקרע את עם ישראל לגזרים ותפגע בצורה חמורה בזהותה היהודית של המדינה. מדובר בהצעה הגרועה ביותר שהוגשה בחמש השנים האחרונות, הפורצת את תחום הגיור לחלוטין", כתבו בתוקף. "בניגוד להחלטות ממשלה הקודמות בהן הרבנות הראשית הייתה הגוף שבסמכותו, תחת אחריותו ובהובלתו היה תחום הגיור, כפי שמתבקש בנושא כה מהותי ליהדות – בהצעת החוק החדשה מוקמת רשות אזרחית חדשה בעלת סמכות ואחריות אוטונומית, ומעמד הרבנות הראשית כסמכות בתחום הגיור אינו קיים".

בהמשך כתבו כי  "הסעיפים השונים המבטלים את הצורך בחתימתו של ראש העדה, ההחלטה על מינוי הדיינים ע"י וועדה שרובה ככולה מורכבת מאנשים שאינם שומרים תורה ומצוות, הקמת מערך בתי דין אלטרנטיבי והכרה רשמית בגופים רפורמים וקונסרבטיבים- כל אלו הם קצה קרחון של  מהלך חמור לו לא נוכל בשום אופן להסכים ".

במכתבם ציינו לשבח עמידת נתניהו מול האיומים הבטחוניים בימים האחרונים אך ציינו כי אם חוק כזה יעבור, הם יפעלו בכל האמצעים הנתונים לרשותם: "אדוני ראש הממשלה, בימים אלו אתה מוביל בצורה מעוררת השתאות את המאבק לביטחונה של מדינת ישראל מול אויביה מסביב. חוק הגיור הנוכחי הוא סכנה רוחנית ממשית לקיומו של עם ישראל לאור מסורת ישראל מזה אלפי שנים".

את מכתבם סיימו בהצהרה תקיפה בה הודיעו כי "אנו מודיעים כבר כעת כי אם חלילה תחליט לנסות ולקדם אותה נתנגד לה בכל דרך ונעמוד כחומה בצורה על שמירת העם היהודי".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד