בע"ה כ"ט תשרי תשע"ח
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תקצוב הרפורמים - משרד החינוך משקר?

משרד החינוך מצהיר כי התנועה הרפורמית אינה נתמכת על ידו, בה בעת שהוא מעביר לה מאות אלפי שקלים. ארגון חותם: "מדובר בגנבת דעת של ההורים, ובהפרת אמונים מצד משרד החינוך"

  • יח"צ
  • י"ז אדר תשע"ז - 11:19 15/03/2017
גודל: א א א
נפתלי בנט במשרד החינוך (ששון תירם) צילום: ששון תירם
נפתלי בנט במשרד החינוך (ששון תירם) צילום: ששון תירם

ארגון חותם חושף את מה שנראה כמסירת מידע כוזב ואף שקרים של משרד החינוך בכל הנוגע לקשר שבין המשרד לתנועה הרפורמית. מצד אחד מכחיש המשרד כל קשר לתנועה הרפורמית ומצד שני מתברר כי הוא מתקצב אותה במאות אלפי ₪.

במענה לפניית ארגון 'חותם' נמסר מהממונה על יישום חוק חופש המידע במשרד החינוך, כי "עמותת תל"מ – תנועה ליהדות מתקדמת בישראל, אינה מקבלת תמיכות מהמשרד ואין עמה כל התקשרות אחרת".

אלא שנתונים שנמסרו לחותם מאותו הגורם בדיוק, מעלים שמשרד החינוך תקצב את התנועה בסכום של 180,999 ₪, וזאת במסגרת "תקצוב מרכזים להעמקת החינוך היהודי בבתי ספר ממלכתיים", וזאת מלבד תקצוב עמותות נוספות הקשורות לתנועה הרפורמית. גם בספר התקציב של משרד החינוך מופיע כי בשנת 2015 העביר משרד החינוך לתנועת ליהדות מתקדמת סכום של 235 אלף ₪. בשנת 2014 הועברו לתנועה בידי משרד החינוך 459 אלף שקלים.

היום (ד') צפויה וועדת החינוך של הכנסת לדון בנושא הכנסת תכנים רפורמיים למערכת החינוך, ובין השאר בנתונים הללו.

רק לאחרונה פרסם ארגון חותם דו"ח ובו ביקורת מקיפה על תכנית 'תרבות יהודית ישראלית' של משרד החינוך, וחשף תכנים רפורמיים ואף הפניות ללמידה באתרי שמאל קיצוני, במסגרת ספר לימוד של התנועה הרפורמית שאישר משרד החינוך.

מארגון חותם נמסר בתגובה: "צר לנו שמשרד החינוך מאפשר לקבוצת מיעוט הנמצאת בשוליים של החברה הישראלית, להשפיע על החינוך של ילדי ישראל. רובו של הציבור, כולל בחינוך הממלכתי, מעוניין ביהדות אוטנטית ולא בחיקויים הבאים לידי ביטוי בתכנית תרבות יהודית ישראלית ושאר שיתופי הפעולה עם התנועה הרפורמית. אנו מציעים למשרד החינוך להנפיק נתוני אמת בהתאם לחוק חופש המידע ולא לנסות להסתיר את האמת מהציבור".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 42 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד