בע"ה א' חשון תשע"ח
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מצוות הצדקה שבין יום הכיפורים לסוכות

ימים בודדים מאז נפטר האב - גוייסו יותר מ-1.5 מיליון שקלים לטובת 13 היתומים. האזינו לניגון 'התשובה' שרצה ר' ראובן מרנץ להוציא לאור טרם פטירתו הפתאומית

  • יהודה פרל
  • י"ד תשרי תשע"ז - 07:59 16/10/2016
גודל: א א א

בקושי עברו חמישה ימים מאז נפטר, בטרם עת, רבי ראובן מרנץ ז"ל, וכבר הספיק הציבור הרחב לתרום עבור פרנסתם של האלמנה ו-13 היתומים - קרוב ל-2,000,000 שקלים.

"זוהי טרגדיה גדולה מאוד שלא את כל פרטיה אפשר אפילו לפרסם", אומר אחד מחברי הקרן שהוקמה עם צאת יום הכיפורים ומוסיף, "אנחנו נמצאים בתקופה של חגים, כאשר משוש ליבה של משפחה גדולה ומפוארת נסתלק ברגע אחד. לא נוכל לעמוד מנגד ולשמוח בשמחת החגים שבפתח, בטרם הושטנו יד וסייענו – כל אחד בהתאם ליכולתו האישית – למשפחת מרנץ היקרה".

הבשורה הפתאומית והקשה על פטירתו, בערב יום הכיפורים, של ר' ראובן, הכתה במשפחתו, במכריו ובתושבי כפר חב"ד. ראובן, היה מלמד תינוקות, נפטר בגיל 57 בלבד ממחלה, ימים ספורים לאחר שנתגלתה בגופו. מכריו מספרים כי הוא היה "חסיד שצהלתו על פניו ודאגתו בליבו", כמאמר המשנה. "ר' ראובן היה איש מורם מעם, ירא שמים בתכלית וסמל לדברי המשנה "טוב לשמים וטוב לבריות".

כספי התרומות שנתקבלו ויתקבלו בקמפיין, מוכפלים מיידית על ידי 'עמותת כפר חב"ד' בשיתוף עם עו"ד מרדכי ציבין שי', אך רק לימים הקרובים. התרומות כולן, נכנסות לטובת המשפחה והם יבטיחו את המשך קיום המשפחה בכבוד, בהווה ובעתיד.

לפני פטירתו, ביקש ר' ראובן משני מוזיקאיים חב"דיים, שמחה פרידמן ואלאור ולנר, שיוציאו יחד איתו לאור את הניגון שחיבור אביו, ר' וולוול מרנץ. הניגון, "ניגון תשובה" היה אמור לצאת לרגל עשרת ימי תשובה אך בשל מחלתו של ר' ראובן לא יצא.

מיד בצאת יום הכיפורים, התחברו שני המוזיקאים והחליטו להקליט את הניגון ששייך לימי התשובה, הפעם לא רק לעילוי נשמתו של ר' וולוול, אלא גם לעילוי נשמתו של בנו, ר' ראובן עליו השלום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

תגובות אחרונות

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד