בע"ה כ"ט תשרי תשע"ח
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשפחה חולצה בנס - החברים התגייסו לסייע

בית משפחה ביצהר נשרף, ובנס ההורים וילדיהם הצליחו להימלט. החברים התגייסו לסייע בשיקום המשפחה מהנזק הכבד

  • יח"צ
  • ז' חשון תשע"ז - 09:16 08/11/2016
גודל: א א א
ההורים בבית השרוף (אברהם שפירא)
ההורים בבית השרוף (אברהם שפירא)

בלילה שבין רביעי לחמישי בשבוע שעבר, התעוררה קיילה גרונר, תושבת גבעת להב"ה בישוב יצהר שבשומרון, מרעש להבות וריח חריף של עשן, אשר מילא את מסדרון ביתה שבער באש.

סמוך לשעה 4:00, התעוררה אם המשפחה והבחינה כי חדר השינה אפוף עשן. בהתעשתות של רקע, זינקו ההורים, אלחנן וקיילה, ממיטותיהם, חצו את המסדרון הבוער באש, לעבר חדר הילדים הנמצא בצדו השני של הבית.

"דבר ראשון תפסנו את התינוקת ושני הילדים וזרקנו אותם לרכב", סיפרו ההורים לאחר מכן. "תוך כדי נסיעה אל הבית השכן התקשרנו אל הרבש"ץ שהקפיץ את מכבי האש וצוות הכיבוי היישובי".

צוות הכיבוי היישובי שהוקם לפני כשנה וצויד לאחרונה בכבאית וציוד מקצועי, הגיע תוך מספר דקות והשתלט על האש במהירות. למקום הגיעו צוותי כיבוי נוספים. מתחקיר שנערך לאחר מכן, עלה כי ככל הנראה השריפה פרצה בעקבות קצר חשמלי.

ההורים ושלושת ילדיהם, שרה בת ה-5, יוסף יצחק בן ה-3 ובתיה בת ה-9 חודשים, הצליחו להימלט מהבית הבוער ללא פגע. בית העץ שעבר לאחרונה שיפוץ והרחבה, נשרף כמעט כליל מבפנים וכל הציוד המשפחתי - מוצרי חשמל, בגדים, משחקי ילדים, נשרף או נפגע קשות.

עוד באותו הבוקר, צוות צח"י הישוב ושכניהם של משפחת גרונר, איתרו מקום מגורים חלופי עבור בני המשפחה וציידו אותם בציוד הכרחי ובתוספות. כמקביל, התגייסו חברי משפחת גרונר לסייע בשיקום הנזק הכבד שנגרם למשפחה.

"ב"ה ההורים וילדיהם ניצלו, אבל הנזק מהשריפה הוא גדול והמשפחה נשארה ללא חפצים בסיסיים וללא קורת גג. העלויות לכיסוי הנזקים ומתן מענה לצרכים המידיים הן הרב ה מעבר למה שזוג צעיר יכול לממן מכיסו", אמרו החברים שהתגייסו למען המשפחה.

"אנו, קבוצת חברים ושכנים", הוסיפו, "שהתגייסנו לסייע למשפחה הצעירה להתחיל מחדש את חייה פונים אליכם לפתוח את הלב ואת הכיס ולעזור לנו לגייס את הסכום הנדרש כדי להשיב אותם לשגרת החיים במהירות האפשרית".

עמותת מקימי, המסייעת למשפחות במצוקה, פתחה עבורם קרן מיוחדת לתרומות. את התרומה ניתן לבצע באמצעות שיחה למספר 1-800-800-340 (בכל שעות היממה) או בתרומה מאובטחת באתר של מקימי (חשוב לציין 'לטובת קרן – השריפה ביצהר')

לסיום אמרו החברים, כי "כל אחד מבין איזו משמעות יש עבור המשפחה, ובמיוחד הילדים לחזרה המהירה לשיגרה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 45 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד