בע"ה א' כסלו תשע"ח
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ההתוועדות הגדולה בעיר הגדולה

מאות השתתפו בהתוועדויות חגיגיות לרגל י"ט כסלו בתל אביב

  • יח"צ
  • כ"ב כסלו תשע"ז - 08:33 22/12/2016
גודל: א א א
התוועדות יט כסלו בתל אביב (יחצנים)
התוועדות יט כסלו בתל אביב (יחצנים)

לא פחות משלושים ושמונה התוועדויות לכבוד י"ט כסלו, חג הגאולה של האדמו"ר הזקן בעל התניא, נערכו בעיר תל-אביב–יפו השנה, על-ידי שלוחי הרבי מנהלי בתי חב"ד בעיר תל אביב – יפו.

גולת הכותרת היתה ההתוועדות המרכזית, בבית-הכנסת חב"ד "גאולת ישראל – היכל משה", אליה זרמו שש מאות אנשים נשים וטף מתושבי העיר, מכל החוגים – ליטאים וחסידים מחצרות שונות, אשכנזים וספרדים, דתיים ושאינם חובשי כיפה – שחגגו כתף אל כתף, יחד עם בני משפחותיהם, את חג הגאולה החסידי.

על החגיגה הגדולה ניצחו השלוחים ר' יצחק ביר ור' יחזקאל גבירץ מאגף הפעילות של מרכז חב"ד תל אביב בראשותו של הרב יוסף גערליצקי השליח הראשי ורב קהילת חב"ד.

על מלאכת ההנחייה והסברי תכני החג בלשון ברורה לקהל המגוון, הופקד השליח הרב שאול רייצס, ראש כולל תפארת זקנים לוי יצחק בעיר שלאחר מילות פתיחה הזמין את זקן השלוחים הרה"ח הרב שלום בער בוטמן לאמירת פרקי תהילים לזכות תושבי העיר וארץ הקודש פסוק בפסוק יחד עם הקהל הרב שעמד על רגליו.

דברים נלהבים על משמעות "הפצת המעיינות חוצה" בדורנו נשא הרב גערליצקי, הפצת המעיינות אמר הרב גערליצקי אינה רק לימוד חסידות ברבים אלא היא כוללת את הפצת קיום המצוות של 'עשרת המבצעים' הידועים וחינוך ילדי ישראל לגאווה יהודית אמיתית.

את הנאום המרכזי נשא הרב יוסף צבי סגל, ראש כולל לדיינות 'צמח צדק' שבירושלים העתיקה. במתק לשונו היטיב הרב סגל לתאר את דמות הפלאים של בעל התניא, ושפע סיפורים והסברים על מהותו של י"ט כסלו, והמסר שהוא נושא בחובו לכל אדם בחייו האישיים וחיי משפחתו.

על קטעי השירה והשמחה ניצחו המוזיקאים ר' יוני גנוט, ר' אילן דמרי ור' נתנאל הויזר שהלהיבו את הקהל בניגוני חב"ד וניגוני אדמו"ר הזקן בעל הגאולה.

לאחר תום החלק הרשמי של האירוע הוסיפו הרב סגל והרב גערליצקי להתוועד עם הקהל הגדול מכל חוגי הציבור בעיר עוד שעות ארוכות, עד לפנות בוקר.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 67 מהשבוע האחרון