בע"ה א' כסלו תשע"ח
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סובו ציון והקיפוה

סיורי 'סובו ציון' סביב הר הבית בחג החנוכה, ריגוש את המשתתפים. "הרגשה של חיבור ורצון למקדש"

  • יח"צ
  • ד' טבת תשע"ז - 09:53 02/01/2017
גודל: א א א
(יחצנים)
(יחצנים)

עשרות יהודים השתתפו בימי חג החנוכה בסיורי 'סובו ציון', בהם הקיפו את שערי הר הבית מבחוץ

במסגרת הסיורים, המשתתפים רואים את מקום המקדש, מאזינים להדרכה על המקדש ומתפללים ושרים לבניינו.

אריאל, תושב בנימין, שאירגן לישיבה שלו סיור ביום רביעי שעבר מספר: "למרות שחששנו מהקור, לא היינו מסוגלים לעבור את חג החנוכה בלי פעילות בעניין המקדש. כבר זמן רב שתלמידים בישיבה רוצים לארגן עלייה ישיבתית להר הבית, והרבנים מתנגדים כי ישנם תלמידים שאינם עולים. כששמעתי על סיורי 'סובו ציון' הבנתי מיד שזה מה שמתאים לישיבה שלנו. אכן היה מדהים. גם החבר'ה שעולים להר מעולם לא הרגישו כזה חיבור ורצון למקדש. זה סיור חובה לכל מי שהמקדש חשוב לו והוא רוצה להרגיש זאת".

המדריכים דיווחו על התרגשות מיוחדת בשעה שהקבוצות הגיעו לשני השערים המכוונים מול מקום קודש הקודשים. שערים בהם רואים בבירור ומקרוב את המקום הקדוש. שער הכותנה ממערב ושער החשוך מצפון. באופן ספונטאני הקבוצות החלו לשיר את פרק התהילים המיועד לשער זה "אתה תקום תרחם ציון...", ואת הפיוט "תתן אחרית לעמך, תשיב מקדש לתוכנו...".

מארגן אחד הסיורים, דוד, תושב הדרום, מתאר: "היה מוצלח ביותר. רגעים של שמחה עצומה ורגעים של דמעות בעיניים. בנוסף לחיבור האישי, הרגשנו שליחות עצומה לחזק את הנוכחות היהודית במקומות בהם היא כל כך דלה ללא שום הצדקה, לא הלכתית, לא חוקית ולא בטחונית, שהרי הסיורים נעשים בתיאום עם המשטרה. מאז הסיור הבוקר, אני לא מפסיק לקבל פירגונים מהחברים".

בארגון 'סובו ציון', שהוקם לפני קרוב לשנה, מבקשים לציין כי מאז הקמתו התקיימו כ-40 סיורים לכ-700 משתתפים, והביקוש רק הולך וגובר. בעקבות דרישת הציבור לתכנית בר/בת מצווה, הארגון עובד בימים אלו על מערך סיור המתאים לחגוג בו את כניסת הילד לגיל מצוות סביב הר הקודש והמקדש.

תגובות (13) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


10 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 78 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד