בע"ה כ"ז תשרי תשע"ח
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלפים השתתפו בהלוויתו של הרב יעקב אדלשטיין זצ"ל

לאחר הידרדרות במצבו הרפואי, רבה של רמת השרון הסתלק בגיל 92

  • כלב אליהו
  • כ"ז שבט תשע"ז - 22:32 23/02/2017
גודל: א א א
מסע הלוויה (יהודה רחמים, חדשות 24)
מסע הלוויה (יהודה רחמים, חדשות 24)

ברוך דיין האמת: הרב יעקב אדלשטיין, רבה של העיר 'רמת השרון' בעשרות השנים האחרונות, ושל שכונת 'נאות יוסף' בבני-ברק, הסתלק היום (חמישי) לבית עולמו לאחר הדרדרות במצבו הרפואי, במרכז הרפואי 'לניאדו' בנתניה.

במסע הלוויה, שהתקיים בבני ברק, השתתפו אלפי בני אדם. המשטרה חסמה מספר רחובות לתנועה ונערכה באזור, יחד עם כוחות מד"א ואיחוד הצלה, בכוחות מתוגברים. בסיום מסע הלוויה, נטמן הרב אדלשטיין בבית העלמין הישן ברמת השרון.

אלפים בלוויה בבני ברק (יהודה רחמים, חדשות 24)

'מסר נפשו עבור כל מי שהיה זקוק לישועה. מסירות נפש ואהבת הבריות. הדור הפסיד. השפעה של כזה אדם משפיעה על כל הדור", ספד לו אחיו, הרב גרשון אדלשטיין ראש ישיבת פוניבז'.

הרב ברוך דב פוברסקי, גם הוא ראש ישיבת פונוביז', אמר כי ''אנחנו מחזירים כעת את התורה. תורת אמת היה בפיהו, מי לא נהנה ממנו? כשהיה מישהו חולה, הוא נהיה חולה בשבילו, זה היה הכאב שלו. תמיד חשבתי למה רמת השרון זכתה לכזה רב. כעת אבדה כלי חמדתה".

בחודשים האחרונים אושפז הרב אדלשטיין מספר פעמים בשל מצבו הרפואי, ובשבוע האחרון הובל שוב לבית הרפואה. בשעות הצהריים נרשמה הדרדרות חמורה במצבו הרפואי, ולאחר מאבק על חיו, הוא השיב את נשמתו לבוראה.

(יהודה רחמים, חדשות 24)

בנעוריו עלה ארצה ביחד עם משפחתו והם התיישבו ברמת השרון שבה כיהן אביו כרב המושבה. עם פתיחתה של ישיבת פונוביז' בבני-ברק בשנת תש"ד, ביקש הרב רוזובסקי מאביו לשלוח אותו ואת אחיו לישיבה. האב נעתר והוא ואחיו היו מששת התלמידים הראשונים בישיבה. עם פטירת אביו בשנת תשי"א התמנה למלא את מקומו ברבנות רמת השרון.

בעת לימודיו בישיבה היה בקשר קרוב עם ה'חזון איש' ועם הרב משה יעקב רביקוב. במהלך חייו מסר שיעורים והרביץ תורה בישיבות שונות ורבות ובהן: ישיבת השרון שהוקמה על ידו, בין השאר, ברמת השרון, כולל להוראה שהוא הקים במקום וישיבות אחרות בבני ברק. כמו כן, הוא כיהן כדיין בבית הדין של הרב קרליץ בבני ברק.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 42 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד