בע"ה א' חשון תשע"ח
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"כשרות מהדרין בעידן הטכנולוגיה"

כנס הכשרות ה-6 של 'ועדת מהדרין תנובה' נערך בשבוע שעבר

  • כלב אליהו
  • י' ניסן תשע"ז - 17:00 06/04/2017
גודל: א א א

מאות רבנים ומורי הוראה השתתפו בשבוע שעבר בכנס הכשרות של ועדת מהדרין תנובה, זו השנה השישית ברציפות. הכנס נערך במלון 'פרימה פאלאס' בירושלים וכלל שיעורים והרצאות בנושא 'כשרות מהדרין בעידן הטכנולוגיה' בנוגע לתעשיית החלב ומוצריו.

כנס הכשרות נפתח בסקירה של רב 'תנובה' הרב זאב וייטמן, על פעילותה של מערכת הכשרות בתנובה בכלל, ואת השימוש באמצעים טכנולוגיים בפרט, משלב החליבה ועד לשלב האריזה. הרב וייטמן הסביר כי האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים, שכוללים מצלמות ומערכות ממוחשבות, מאפשרים לפקח על הכשרות ביעילות, גם על רפתות ודירים של אינם-יהודים, באופן יעיל יותר מ-20 משגיחים המסתובבים בשטח.

בהמשך הכנס, נמסר שיעור על-ידי הרב מרדכי גרוס שדיבר על הצורך בפיקוח הלכתי בניתוחים ווטרינריים, על-ידי משגיחים שעברו הכשרה נאותה לכך, ועל ההיבטים ההלכתיים של ניתוחים אלו. לאחר מכן נמסר שיעור על-ידי הרב יעקב מאיר שטרן, דיין בבית דינו של הרב וואזנר זצ"ל, שדן בשאלת הכנת קפה עם חלב בשבת, והאם פסטור החלב מגדירו כמבושל.

שיעורים נוספים נמסרו בהמשך על-ידי הראשון לציון הרב יצחק יוסף, הרב מרדכי זילבר, יועץ ועדת מהדרין של תנובה לחומרי גלם, הרב אברהם משה הלפרין מהמכון המדעי-טכנולוגי שסקר את שיטות החליבה השונות, הרב יהודה עמיחי שדיבר על שימוש באמצעים טכנולוגיים למציאת חרקים.

בהמשך הכינוס התקיים מושב מיוחד שבו ישבו רבני וחברי ועדת מהדרין של תנובה, וענו לשאלות שהוגשו בכתב לחברי הוועדה. בנוסף ליושבי הראש הוועדה נמנו על צוות המשיבים חברי ועדת מהדרין הרבנים הגאונים: רבי עמרם אדרעי, רבי אברהם י. הורוויץ, רבי דוב לנדאו, רבי זאב וייטמן רב תנובה, הרב יוסף מרדכי זילבר, יועץ חומרי גלם לוועדת המהדרין והרב יעקב בורו, אחראי חומרי גלם במפעלי חו"ל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

תגובות אחרונות

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד