בע"ה א' חשון תשע"ח
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פסח ברישיקש – "אהבה פשוטה לכל יהודי"

700 קילו של מצות ויין, 300 נשמות יהודיות ובית חב"ד אחד

  • כ"ג ניסן תשע"ז - 19:52 19/04/2017
גודל: א א א
מתכוננים לליל הסדר בבית חב"ד ברישיקש
מתכוננים לליל הסדר בבית חב"ד ברישיקש

בתי חב"ד הפרוסים ברחבי העולם במטרה להוות בית חם לכל עניין יהודי, כבר הפכו מזמן לשם דבר עבור המטיילים היהודים הרבים המגיעים להודו.

בבית חב"ד ברישיקש, אותו מפעיל השליח זוהר דוד, עשו את החג משפחת שליחים ושלושה בחורים שהצטרפו אליהם. בשיחה עם הקול היהודי הם מספרים על ההכנות הרבות, ליל הסדר ההמוני והמיוחד, ובעיקר על אהבת ישראל שמתעוררת בלי מחיצות דווקא בהודו.

לקראת החג הובאו מישראל כ-700 קילו של מצות ויין, והשליחים, יחד עם מטיילים רבים, עמלו על ההכנות לחג. מעל 100 ליטר של מיץ ענבים נסחטו מענבים שקנו בשוק המקומי. במשך כמה שבועות נמשכו ההכנות שכללו שטיפה וקילוף של מאות קילוגרמים של ירקות ופירות, הכנת המרור לכמות המשתתפים הגדולה, ניקוי בית חב"ד כולו, ואף הבאת 21 קילוגרמים של דגים, מוצר יקר ערך במיוחד באזור, שסופקו מדלהי, מרחק של 10 שעות נסיעה.

מתכוננים לחג בבית חב"ד ברישיקש

ברישיקש נמצאים בזמן זה מטיילים רבים מכל רחבי העולם, שכן מדובר בשיא עונת התיירות באזור. בשבועות הקרובים, עם התחממות מזג האוויר באזור, עוברים מרבית המטיילים צפונה לאזור דרמסאלה, בה ישנם בתי חב"ד נוספים.

בערב החג יצאו השליחים לחלק מצות והגדות למטיילים רבים שלא הגיעו לסדר בבית חב"ד אך בכל זאת ביקשו לשמור על מצוות החג.

לליל הסדר עצמו הגיעו מעל 300 איש, והאווירה היתה מיוחדת ביותר. "היו כאן מטיילים רבים שזו הפעם הראשונה שבה חוו סדר פסח כהלכתו", מספרים השליחים. "היה סדר פסח עוצמתי. 300 איש שרים יחד "והיא שעמדה", ומתחברים לעצמם ולעם שלהם".

מתכוננים לפסח בבית חב"ד רישיקש

"אנחנו פוגשים אנשים שנמצאים בתקופה של בריחה וחיפוש, ודווקא פה, רחוק מכל המחלוקות, מתגלה החיבור שאנחנו חלק מעם ישראל ושמחים בזה, בנים של אברהם אבינו, זה דבר שאנשים קולטים דווקא פה", מספר אחד השליחים.

"היה פה בחור שתכנן מסע של כמה שנים במזרח ובגלל חיבוק שקיבל בבית חב"ד החליט אחרי חודש לחזור לארץ. הוא אמר שהחיבוק הזה פתח לו את הלב והוא הבין שאין לו מה לחפש בהודו. זה הכח של הרבי מליובאוויטש שבמבט אחד הפך יהודי. הפעילות הזאת היא מכוחו, ואנחנו רואים שחיבוק, או דיבור פשוט של אהבה ליהודי זה מה שפותח את הלב. בלי לחשוב מה הוא יהיה ומה אני, ואיך אני מתלבש ואיך הוא מתלבש. רק לפתוח את הנשמה. בארץ יש המון חילוקים שמסתירים מאיתנו את החיבור האמיתי שיש לכל יהודי לקב"ה ולכל עם ישראל כי עם ישראל והתורה זה אחד, ודווקא פה זה מקום שבו אנחנו רואים שהחילוקים נעלמים ויש חיבור בין הנשמות".

מכירת חמץ להודי מקומי

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

תגובות אחרונות

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד