בע"ה י"ז תשרי תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המנהל האזרחי מתכנן הרס בית בבית חגלה

לקול היהודי נודע כי המנהל האזרחי מתכנן להרוס מחר (ד') בית בבנייה. התושבים קוראים לציבור לבוא לחזק את המקום: "הגיעו מים עד נפש"

  • אלחנן גרונר
  • י"ח חשון תשע"ח - 18:57 07/11/2017
גודל: א א א
הבית שבכוונת המנהל האזרחי להרוס בבית חגלה
הבית שבכוונת המנהל האזרחי להרוס בבית חגלה

המנהל האזרחי וצה"ל מתכננים להרוס מחר (ד') בית הנמצא בבנייה בבית חוגלה סמוך ליריחו, כך נודע לקול היהודי.

בית חגלה מהווה את נקודת ההתיישבות הקרובה ביותר ליריחו, ובמקום מתגוררות כיום מספר משפחות ובראשן פועלת ארנה קובוס מהקרן למורשת ותרבות יריחו המארגנת פעולות רבות במקום.

לאחרונה החלו התושבים בבניית בית מגורים חדשים הנמצא באמצע תהליך הבנייה, אך כעת נודע כי המנהל האזרחי מעוניין להחריב מחר (ד') את הבית בטענה שנבנה ללא היתר. מדובר במבנה שעד כה הושקעו בו קרוב למאה אלף ש"ח.

"אנחנו גרים במקום 17 שנה", אמרה לקול היהודי ארנה קובוס. "אמנם החרימו פה בעבר קראוונים של אמנה שהיו מיועדים למשפחות, אבל מעולם לא הרסו פה מבנה. עכשיו טוענים שזו בנייה יבילה, ולכן אפשר לפרק, אבל זה לא נכון. זה מבנה קבע". יש לציין כי פקח המנהל האזרחי האחראי על כוונת ההרס במקום הוא תושב הישוב רימונים בבנימין.

קובוס קוראת לציבור הרחב לבוא ולחזק את המקום ולמנוע את ההרס ואת פעולות המנהל האזרחי כנגד ההתיישבות. "די, אנשים צריכים לדעת מה שקורה. הגיעו מים עד נפש", היא אומרת.

לאחרונה הרסו כוחות המנהל האזרחי כיתות לימוד בחוות מעון וכן בית בבנייה במצפה אשתמוע. בנוסף החרים המנהל האזרחי קראוון מהישוב אש קודש וקראוון של משפחה מנווה ארז.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


9 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד