בע"ה ט"ו תשרי תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יצהר: שוטרים העירו תלמידים קטינים באמצע הלילה

מסיבה לא ברורה פשטו שוטרים על ישיבה ביצהר. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "ברעננה ותל אביב שוטרים לא היו מעזים לפגוע כך בקטינים"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ז אלול תשע"ז - 10:11 18/09/2017
גודל: א א א
פשיטה ביצהר ארכיון (הקול היהודי)
פשיטה ביצהר ארכיון (הקול היהודי)

כוחות משטרה פשטו הלילה על הישוב יצהר שבשומרון והגיעו בסביבות השעה 2:30 בלילה לישיבת "עוד יוסף חי". מהמידע שהגיע לידי הקול היהודי עולה כי השוטרים לא הציגו צו בפני התלמידים ולא תיאמו עם הנהלת הישיבה את הכניסה למתחם. השוטרים עברו בין החדרים, העירו תלמידים, רובם קטינים, ובסופו של דבר עזבו את הישיבה ללא עצורים. השוטרים סירבו לומר מדוע הגיעו למקום וסיבת הפשיטה טרם ברורה.

בנוסף פרצו השוטרים לקראוון הסמוך לפנימיות הישיבה בו לן באותו הזמן אחד מרבני הישיבה שאינו מתגורר ביצהר, ולן במקום בחלק מהלילות. השוטרים העירו על הרב בפנס וכשזיהו שמדובר באדם מבוגר עזבו את החדר.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הודיע בעקבות הפשיטה כי יתלונן בפני הגורמים הרלוונטים במשטרה וידרוש לחקור את אירועי הלילה ביצהר.

"אלה דברים חמורים ואנחנו נרד לעומקם", מסר דגן לקול היהודי. "לא ניתן להפקרות הזו להמשך. קשה לי להאמין שאיש בטחון כלשהו היה מעז להפר ברגל גסה את זכויות האדם של קטינים בתל אביב או ברעננה. תושבי השומרון אינם אזרחים סוג ג'.  אני דורש מהמשטרה לבחון בצורה מדוקדקת מה קרה שם, ואם יש צורך להביא את העבריינים לשלם על המעשים שלהם. הילדים הם מעל לכל וויכוח פוליטי ואנחנו לא נאפשר פגיעה בהם תחת שום אמתלה".

מהמשטרה טרם נמסרה תגובה לפניית הקול היהודי והיא תתפרסם לכשתתקבל.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד