בע"ה י"א טבת תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפיגוע הבא הוא עניין של זמן

המחשבה שמיצוי הדין עם המחבל שלחץ על ההדק תוביל לשינוי המצב הבטחוני הוכחה מאות פעמים כטיפשות גמורה

  • אורי קרשנבום
  • כ"ג טבת תשע"ח - 18:00 10/01/2018
גודל: א א א
אורי קרשנבום
אורי קרשנבום חבר הנהלה בתנועת דרך חיים

"כוחות הביטחון יעשו כל שניתן כדי להגיע לרוצח הנתעב ומדינת ישראל תמצה עמו את הדין" - זו התגובה שהוציא אמש ראש הממשלה נתניהו לאחר הרצח של הרב רזיאל הי"ד. העתק - הדבק כמעט מדויק להודעות שהוציא בעבר לאחר פיגועים רבים נוספים.

בעוד יום, יומיים או חודש, יתפאר דובר צה"ל בהודעה לתקשורת "צה"ל תפס הלילה את המחבל שביצע את הפיגוע וכו'", אם יהיה סרטון מוצלח להראות איך שלפו את המחבל מהמיטה באישון לילה - מה טוב.

המחשבה שמיצוי הדין עם המחבל שלחץ על ההדק תוביל לשינוי המצב הבטחוני הרי הוכחה מאות פעמים כטיפשות גמורה. דם יהודי רב נשפך בשביל להוכיח את המובן מראש. אז איך ייתכן שגנרלים חשובים ופרסונות עם היסטוריה ארוכה של עיסוק בנושאי ביטחון חוזרים עליה שוב ושוב? הייתכן שאדם פשוט כמוני, נטול כל עבר בטחוני ודרגות, מבין את מה שהם לא מבינים?!

יודעים מה? אולי הם לא רוצים לשנות את המצב. אולי. אולי לכל המעונבים שם למעלה אין באמת מחשבה שהמציאות שבה כל חודש אנו מתבשרים על רצח נוסף תשתנה.

אם רוצים לשנות את המצב צריך להחליף דיסקט: לחשב בצורה פשוטה ובהירה את המצב פה בארץ. השאיפה הלאומית בקרב הערבים בארץ ישראל מרימה ראש כבר שנים ארוכות ומדינת ישראל כאילו עושה כל מאמץ לטפח את אותה שאיפה. "הרשות הפלסטינית" ממשיכה לקבל תקציבי עתק על חשבון אזרחי מדינת ישראל, שיתוף הפעולה הבטחוני עם "מנגנוני הביטחון הפלסטיניים" מטופח גם הוא, כל זה בזמן שאותה ישות טרור ממשיכה לשלם משכורות למחבלים ולמשפחותיהם, לקרוא רחובות וכיכרות על שמם ולהכניס למערכת החינוך עוד ועוד תכנים של הסתה נגד היהודים היושבים בציון.

תפיסת המחבל, הריסת החדר שלו וכל פעולה שלא לוקחת בחשבון את התמונה הרחבה היא חסרת משמעות, ואין מנוס מלהניח שמי שמוציא אמירות כאלה לתקשורת יודע שהרצח הבא הוא רק עניין של זמן.

את הטרור הערבי אפשר לנצח. רק צריך לרצות. יהודים, בואו ננצח!

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


22 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 93 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד