בע"ה א' כסלו תשע"ח
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אשת פוטיפר בימנו

דעה

  • צבי פישמן
  • י"א טבת תשע"ז - 09:34 09/01/2017
גודל: א א א
צבי פישמן
צבי פישמן סופר ויוצר סרטים. תושב ירושלים

במסיבת חנוכה במכינה בה לומד אחד מבני, ראש המכינה הסביר שאחד מאתגרי הצוות החינוכי במכינה, הוא הפסק הדעת שיש בקרב התלמידים, שנגרם במידה לא מבוטלת ע"י ההתמכרות לסמרטפונים ולאתרים הלא צנועים באינטרנט. גם בימי מתיתיהו ובניו היוונים ניסו לפגוע בדעת של עם ישראל כמו שכתוב: "להשכיחם תורתך ולהעבירם מחוקי רצונך." לא במקרה היוונים טימאו את המנורה, סמל הדעת בעם ישראל.

האמת היא שאין זה דבר חדש. רשי מסביר שעמלק פגע בנו דווקא במקום קדוש זה של הברית (שמות, כה, יז). גם בלעם הרשע, אחרי שנכשלו קללותיו, שלח את בנות מדיין להחטיא את עם ישראל בכניסתנו לארץ.

בימינו היצר הרע לוחם בכל כוחותיו נגד קדושת עם ישראל כדי למנוע את הגעתנו לשלמותנו – מלכות ה' בעולם. אותה רוח של פריצות וזנות של בלעם והיוונים מתלבשת בתרבות המתיימרת להיקרא "נאורה". רוח זאת מנסה לנתק אותנו מקדושת עם ישראל ומארץ ישראל. דרך הסמרטפונים, אומות העולם מנהלות נגדנו מלחמה רוחנית אכזרית נגד עצם יסוד קדושתנו, אשר בא לידי ביטוי בברית בין אברהם אבינו ובין הקב"ה.

אתרי אינטרנט אסורים הם המנתקים את עם ישראל מאלוקיו. במיוחד נכון הדבר לגבי צעירים, אשר מזהמים כל כך את נפשותיהם בתמונות פורנוגרפיות, עד שאינם מסוגלים להתרכז בלימודיהם. על פי הקבלה העיניים קשורות לעולמות הרוחניים העליונים ביותר, ועל ידי הסתכלות בתמונות אסורות אנו מתנתקים מהקדושה ומביאים זוהמה רבה על נפשותינו ועל הערוצים הרוחניים המשפיעים שפע ברכה על האומה.

מחקר שנערך באוניברסיטת חיפה בנושא גלישת בני נוער באתרי פורנוגרפיה מגלה כי 70 אחוז מהצעירים מודים שהם גולשים באתרים לא צנועים בקביעות. אמנם לא נעשה סקר מיוחד לציבור הדתי, אולם רבנים מהעולם הדתי-לאומי הזהירו שהמגפה הסתננה גם לבתים של ציבור שלנו.

מאז ומעולם לימדונו חכמינו שפריצות גורמת קרע איום בין עם ישראל לקדוש ברוך הוא. אויבינו יודעים זאת, ולכן הם מגייסים את כל אמצעיהם החומריים ואת כל הטכנולוגיה שלהם כדי לגרום לנו לחטוא. זו הייתה האסטרטגיה שלהם מאז עמלק, מדיין ויוון, ועד לתעשיית הפורנוגרפיה של ימינו. האויב הנורא הזה פלש לא רק לגבולות הטריטורליים שלנו כמו סוס טרויאני, אלא גם קנה לו מקום של כבוד בביתנו. כל מי שיש לו חיבור לאינטרנט עומד בפני ניסיון כמו זה של יוסף בכל פעם שהוא מדליק את המחשב. אלפי פיתויים מצויים במרחק של קליק מהיר. כיום האינטרנט הוא בבחינת אשת פוטיפר.

כתבנו חוברת "העקבר פיתה אותי" בת 60 עמודים שמעמיקה בנושא עבור הורים, מחנכים, ובני נוער, עם שאלות ותשובות שיכולות לעזור לאנשים להתמודד במלחמה הקשה הזו. החוברת מומלצת ע"י הרב שמאול אליהו, הרב אליעזר מלמד, הרב אליקים לבנון, ועוד..

ניתן להוריד את החוברת כאן

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


10 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 72 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד