בע"ה ל' תשרי תשע"ח
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קרבנו המקום לעבודתו

הדבר הכי יקר והכי חשוב בעולם הוא עבודת ה' • דעה

  • הרב אריאל לוי
  • י"ז ניסן תשע"ז - 09:45 13/04/2017
גודל: א א א
הרב אריאל לוי
הרב אריאל לוי

בהגדה של פסח אנחנו אומרים: "מתחילה עובדי עבודה זרה היו אבותינו, ועכשיו קרבנו המקום לעבודתו". פשט הדברים: עלינו להכיר טובה ולהודות לה' על החסד הגדול מכל החסדים שעשה אתנו, שקרבנו לעבודתו. הדבר הכי יקר והכי חשוב בעולם הוא עבודת ה'. ובמקום להיות שקועים בהבל וריק כמו בימי תרח שעבדו עבודה זרה, הקב"ה קרבנו לעבודתו. אשרינו.

האיר את עיני צדיק אחד ואמר: גם אם עברו על היהודי קשיים ומניעות מלהיכנס לעבודת ה', גם אם היצר מתעתע בו בתעתועי עולם השקר הזה והבליו ונדמה לו שקשה להיפרד מהרגלים לא טובים שהורגל בהם, מעבודה שהיא זרה ומוזרה לו ואינה עבודת ה', עליו להתחדש ולהשיב אל ליבו:

  1. "ועכשיו!" מתחילים התחלה חדשה. קמים מחדש ולא מביטים אחורה. מה שהיה- היה.
  2. "קרבנו המקום לעבודתו" המקום הוא ארץ ישראל. כיוון שזכינו לחיות בארץ ישראל הרי שהמקום שאנו זוכים לדרוך עליו מקרב אותנו לעבודתו. כמה טובה עלינו להכיר לה' יתברך שנטע אותנו על אדמת הקודש ואיננו זרוקים בגלות בלי אויר לנשימה ובלי אפשרות להיות סמוכים וקרובים אליו יתברך. "כי בחר ה' בציון, איווה למושב לו". אם אתה רוצה באמת להתקרב לעבודת ה' יתברך, אז התנאי ההכרחי הוא המציאות במקום בו הוא בחר, בארץ ישראל. "וייתן להם ארצות גויים ועמל לאומים יירשו-בעבור ישמרו חוקיו ותורותיו ינצורו, הללויה". (תהלים ק"ה)

ועם גודל הזכות לגור על אדמת הקודש של ארץ חמדה טובה ורחבה, כך גם גודל האחריות המוטלת עלינו, להגדיר לעצמנו שאנחנו נמצאים בארמונו של המלך, "ארץ אשר תמיד עיני ה' אלוקיך בה", להתרחק מכל דבר שמסתיר את האור של ה' ואת האור של ארץ ישראל, ולהשתדל לחיות כמה שיותר בקדושה ובטהרה. עכשיו, קרבנו המקום לעבודתו!

הלוואי ונזכה

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

תגובות אחרונות

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד