בע"ה י"ב שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלפי ערבים מתפרעים ברחבי הארץ - 4 פצועים מאבנים

שלושה לוחמים נפצע מאבנים שיידו ערבים סמוך לבית אל, איתמר וקבר רחל, ואשה נפצעה מאבנים באזור עלי. בחיפה הפגינו מאות ערבים - תמונות

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' סיון תשע"ח - 15:25 15/05/2018
גודל: א א א
צמיגים שהבעירו ערבים בצומת הביתות בשומרון (עוצמה יהודית)
צמיגים שהבעירו ערבים בצומת הביתות בשומרון (עוצמה יהודית)

אלפי ערבים מתפרעים ברחבי הארץ, מיידים אבנים ובקבוקי תבערה ומבעירים צמיגים.

ברחבי יהודה ושומרון החלו ערבים לצאת להתפרעויות בשעות הצהריים לאחר התפילה במסגדים, ודווח על ידויי אבנים והתקהלויות בחברון, צומת הביתות, מחסום חווארה, כיכר איו"ש סמוך לבית אל, אל בירה, קבר רחל, בית פוריק סמוך לאיתמר, נבי סלאח, ועוד.

שוטר מג"ב נפצע מאבנים שיידו ערבים בכיכר איו"ש בין בית אל לרמאללה. לוחם מילואים נפצע בפניו מגולה או אבן שיידו ערבים באזור רכס הגדעונים סמוך לאיתמר, ושוטרת נפצעה קל מאבן שיידו ערבים סמוך לקבר רחל. נהגת יהודיה נפצעה מאבן שיידו ערבים בכפר לובן סמוך לעלי וחדרה את שמשת הרכב. היא פונתה לקבלת טיפול רפואי.

בבנימין יידו ערבים בקבוקי תבערה באזור צומת הפרסה ונמלטו לאחר שכח צבאי הבחין בהם ומנע מהם להגיע לכביש, ורגמו בכמה מקרים לאורך היום מכוניות בלובן א-שרקייה, שם הצליחו לוחמי נצח יהודה לעצור את אחד הפורעים. בנוסף יידו ערבים אבנים על כבאית סמוך למחסום פוקוס ליד בית אל וגרמו לנזק שמשה.

ערבים השליכו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר גדר הישוב פסגות.

צילום: פרוייקט התיעוד של "עוצמה יהודית"

בשומרון התרחש ניסיון דריסה של תושב יצהר שעמד בצומת חוות גלעד. התושב הצליח לקפוץ לתעלה בצד הכביש ולשלוף אקדח, אך לא הספיק לירות לעבר הרכב הערבי שנמלט. בנוסף יידו ערבים אבנים לעבר כלי רכב בכביש גלעד בין יצהר לחוות גלעד.

מהכפר עצירא אל קיבלייה הסמוך ליצהר יצאו ערבים שהשליכו בקבוקי תבערה בשטח פתוח. כח צבאי כיבה את הדליקה שפרצה.

בהר חברון יידו ערבים אבנים ובקבוקי צבע לעבר כלי רכב ואוטובוסים באזור חלחול. נגרמו נזקים לאוטובוס וכלי רכב. גם בצומת בית חג"י דווח על השלכת בקבוק תבערה.

צלמי פרוייקט התיעוד של "עוצמה יהודית" נפרסו בשטח מבעוד מועד ותיעדו מאות פורעים מיידים אבנים. "אנחנו מעבירים את התמונות והצילומים למשטרה ולצבא ומקווים שהם יעשו את עבודתם ויעצרו את הפורעים", אמר צבי סוכות מנכ"ל עוצמה יהודית.

בנוסף החלו התפרעויות ערבים בגבול רצועת עזה. פורעים יידו אבנים והבעירו צמיגים. מספר ההרוגים מקרב הפורעים אמש בגבול הרצועה עלה לפי דיווחיהם ל-60.

גם הערבים אזרחי ישראל הצהירו על הזדהות עם אחיהם בעזה. בחיפה הפגינו מאות ערבים עם דגלי אש"ף. המשטרה הדפה יהודים שעמדו עם דגלי ישראל, וקצין משטרה אף איים על אחד המפגינים כי יעצר בגין "גזענות" לאחר שמחה על כך שהיהודים מורחקים לכיוון הים ואילו הערבים מפגינים באופן חופשי.

בשעה 18:00 צפויות להיערך מספר הפגנות המוניות באום אל פחם, במג'ד אל כרום ובאזור הנגב.

וועדת המעקב של הערבים אזרחי ישראל הכריזה על שביתה מחר (ד'), וכן על יום זעם ביום שישי לאחר תפילת יום השישי הראשונה של חודש הרמדאן המוסלמי שיחל מחר או מחרתיים.

*הדיווחים נאספו בעזרת מוקד הצלה ללא גבולות יו"ש וסוכנות TPS

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד