בע"ה י"א טבת תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: אגד אוסרת על נהגים לנסוע בכביש 20 בירושלים

בעקבות ידויי אבנים מצד ערבים, קיבלו לאחרונה הנהגים הוראה לא לנסוע בכביש הראשי. אגד בתגובה: "פועלים להקטנת חיכוך וסכנות יתר"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ד טבת תשע"ח - 20:05 11/01/2018
גודל: א א א
אוטובוס שהותקף בידי ערבים בירושלים. ארכיון (הלל מאיר TPS)
אוטובוס שהותקף בידי ערבים בירושלים. ארכיון (הלל מאיר TPS)

חשיפת הקול היהודי:  אגד אוסרת על נהגים לנסוע בכביש הראשי המוביל משכונות צפון ירושלים אל כביש בגין, וזאת בגלל חשש מידויי אבנים של ערבים בבית חנינה.

ידויי האבנים מצד ערבים על אוטובוסים של אגד בגשר עוזי נרקיס סמוך לשכונת פסגת זאב בירושלים בימים האחרונים, חשפו מצב מדאיג של התקפות חוזרות ונשנות על אוטובוסים באזור.

באירועי השבוע האחרון נפצעו שני נהגים ונפגעו שלושה אוטובוסים. האוטובוסים מהווים מטרה קלה עקב גודלם, והסבירות הרבה יותר שיהיו בהם יהודים, וזאת על אף שנהגים רבים הם ערבים.

אולם לקול היהודי נודע כי לא רק גשר עוזי נרקיס מהווה מטרה, וכי לאחרונה ניתנה באגד הוראה לנהגים לפיה אסור להם לנסוע בכביש 20 הסמוך, העובר בבית חנינה, וזאת מחשש שערבים יידו עליהם אבנים.

בהודעה שנשלחה לנהגים בל' כסלו, לפני כשלושה שבועות, נכתב כי "בהוראת הקב"ט, חל איסור מוחלט לנסוע דרך כביש 20 בכל שעות היום. יש לציית להוראה ולהימנע מאי נעימויות".

יש לציין כי בכביש עצמו אין קווי שירות פעילים, אולם הנהגים המסיימים מסלול באזור צפון העיר, היו מקצרים את דרכם ונוסעים דרך הכביש החדש ומחלף בן ציון נתניהו, שנבנה כדי לקצר את הדרך מצפון העיר. כעת עליהם לנסוע דרך גשר עוזי נרקיס ולבצע עיקוף.

מאגד נמסר בתגובה לפניית הקול היהודי: "באשר לנסיעות ריקות של נהגים אנו פועלים אל מול גורמי הביטחון להקטנת חיכוך וסכנות יתר".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


22 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 93 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד