בע"ה י"א טבת תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: עשרות יהודים יידו אבנים בכפר פרעתא

צפו: לאחר הלווית הרב שבח יידו יהודים אבנים בכפרים פרעתה וג'ית הסמוכים למקום הפיגוע. ערבי נפצע מאבנים באזור קבלאן. הפגנות ברחבי הארץ

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד טבת תשע"ח - 11:21 11/01/2018
גודל: א א א
בית בכפר פרעתא אתמול צילום: (זכריא סדה רבנים לזכויות אדם)
בית בכפר פרעתא אתמול צילום: (זכריא סדה רבנים לזכויות אדם)

הפיגוע בו נרצח הרב רזיאל שבח הי"ד מחוות גלעד גרר מחאות של יהודים בכל רחבי הארץ, כאשר גם לאחר הרצח יצאו יהודים למחות ולהפגין, וגם אתמול נמשכו פעולות המחאה על אזלת היד של הצבא, פעולות כנגד ערבים, וכן הפגנות שנערכו בדרישה להסדרת חוות גלעד ובנייה ביהודה ושומרון.

מסרטונים שפרסמו ארגוני שמאל וערבים עולה כי אתמול אחר הצהריים הגיעו עשרות יהודים לכפרים ג'ית ופרעתא הסמוכים למקום הפיגוע, ויידו אבנים לעבר בתים בכפר. בכפר פרעתא דיווחו על נזקים לחלונות בית בפאתי הכפר. בכפר ג'ית התקהלו ערבים ובמקום התרחש יידוי אבנים הדדי.

הצילום מהכפר פרעתא: זכריה סדא - רבנים לזכויות אדם

בנוסף דיווחו אתמול כלי תקשורת ערבים על צעיר ערבי שנפגע מאבנים שיידו לטענתם יהודים לעבר רכבו באזור הכפר קבלאן בשומרון. מתמונה שפורסמה עולה כי הוא נפגע בפניו ונזקק לטיפול רפואי. בנוסף דיווחו כלי תקשורת ערבים כי יהודים יידו אבנים על כלי רכב של ערבים באזור הכפר ביתין ומחסום הS.C.O סמוך לבית אל.

ארגון חוננו דיווח כי שני נערים עוכבו בצומת הפרסה בגוש טלמונים במהלך הפגנת מחאה על הרצח. לקול היהודי דווח כי שוטרים חילקו דו"חות תנועה לרכבים של מפגינים שהגיעו למקום.

 באזור הכפרים דיר איביזיה ראס כרכר הסמוכים דווח גם כן על ידויי אבנים על רכבים של ערבים. גם צומת שילה נחסמה אתמול לנסיעת ערבים בידי כ-30 מפגינים. סוכנות TPS דיווחה כי המפגינים הבעירו צמיג על הכביש, וכי כוחות בילוש וצבא פינו אותם ופתחו את הכביש.

"לוד עם השומרון"

הפגנות נערכו אתמול גם במגדל העמק, ובצומת גינתון, שם הפגינו תושבים מרמלה ולוד. המפגינים החזיקו שלטים בהם נכתב "דם יהודי אינו הפקר", "לוד עם השומרון" ו"את אחי אנוכי מבקש".

המפגינים הניפו את דגלי ישראל וקראו לחזק את מתיישבי השומרון הגיבורים ולהפוך את חוות גלעד לישוב מן המניין. בין המפגינים היו גם חברי הגרעין התורני בלוד, תלמידי המכינה הקדם הצבאית בלוד ועוד.

גם בגשר המיתרים בירושלים נערכה אתמול הפגנה. בערב הפיגוע עצמו הפגינו מאות אנשים באזור יצהר, בה"ד 3, צומת שבי שומרון, צומת כפר ברוך סמוך למגדל העמק, בית אל, שילה, צומת הכניסה לעיר בירושלים ובצומת כוכב השחר. במספר מקומות דווח על ידויי אבנים על כלי רכב של ערבים. באזור חווארה נפצע ערבי מאבנים ושבר את ידו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


22 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 93 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד