בע"ה י"א טבת תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תקיפה מזעזעת בירושלים: ערבים התעללו בשני יהודים

ערבים התעללו ביהודים שהגיעו למעיין השילוח, היכו אותם והכריחו אותם לומר את פסוקי ההתאסלמות של הקוראן ודברי הלל לחמאס

  • אוריאל דויטש
  • ט"ו טבת תשע"ח - 12:50 02/01/2018
גודל: א א א
ערבים בסילוואן. צילום מסך
ערבים בסילוואן. צילום מסך

תקיפה מזעזעת שמזכירה את התעללות הנאצים ביהודים ברחובות אירופה, התרחשה בעיר הבירה של ישראל ירושלים.

שני ערבים מסילוואן חשודים בתקיפה חמורה והתעללות והשפלה של שני יהודים שהלכו בעיר דוד לכיוון מעיין השילוח.

מהתיאור המזעזע של האירוע שהגיע לידי הקול היהודי, עולה כי השניים צעדו לפנות בוקר של שבת, לטבול במעיין השילוח לפני תפילת שחרית. תחילה הוכה אחד מהם בידי ערבי שהטיח אגרוף בראשו, אך הם הצליחו להסתתר ולהגיע למעיין השילוח.

אך כאשר חזרו השניים מהמעיין, ארבו להם שני הערבים, תפסו אותם באלימות והחלו במסכת התעללות קשה. מתיאור מכתב ששיגר למשטרה עו"ד חיים בלייכר, המלווה את שני המותקפים מטעם ארגון חוננו, עולה כי תחילה קשרו התוקפים את פיאותיהם של שני היהודים אחת לשניה, והחלו לקלל את ראש הממשלה נתניהו, את מדינת ישראל ומשטרת ישראל, כל זאת כאשר הם מכריחים את השניים באלימות לחזור אחר הקללות, ומסריטים הכל במכשיר הנייד שלהם.

לאחר מכן היכה אחד התוקפים את אחד היהודים באגרוף בחזה, והשניים גררו אותם לאחת הסמטאות תוך שהם מכריזים כי "השבוע המשטרה עצרה אותנו אז אנחנו נחטוף אתכם"..

בשלב זה המשיכו התוקפים בהתעללות ודרשו מהשניים לומר "חמאס הכי טוב, חמאס צריך לשלוט", וכן את הפסוקים אותם אומרים המתאסלמים בעת המרת דת.

התוקפים לפתו את צווארשם של השניים והכריחו אותם לנשק את ידיהם תוך שהם בועטים בהם. בשלב מסויים הצליחו השניים להיחלץ ולהימלט לעבר שער האשפות, שם דיווחו על האירוע לשוטרי מג"ב, אך ככל הידוע הללו לא עשו דבר.

בהמשך הגיעו השניים לרחבת הכותל המערבי של הר הבית וסיפרו את דבר המקרה למתפללים. לאחר שפנו לארגון חוננו לסיוע, הגישו השניים תלונה למשטרה, וז פרסמה הבוקר כי עצרה את התוקפים.

מארגון חוננו נמסר בתגובה כי "מידי יום אני מטפל בנפגעי טרור, כאן מדובר בארוע מסוג אחר, ארוע שמזכיר לנו ימים אפלים ביותר בו יהודים הושפלו ונרמסו. לא רק שפגעו בקורבנות באופן פיזי, אלא הם גם הושפלו ועברו ארוע גזעני ואנטישמי קשה ביותר.

במהלך הארוע התוקפים חייבו את הקורבנות להגיד בערבית את פסוקי 'העדות' של המרת הדת, לשבח את ארגון הטרור חמאס, לקלל את מדינת ישראל ואת ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, וכל זאת תוך שהמחבלים מתעדים את הארוע. אנו שמחים שהפניה שלנו למשטרה הביאה לפעולה מהירה, אנו נלווה את החקירה עד למיצוי הדין המלא עם המחבלים".

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


21 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 93 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד