בע"ה ו' אב תשע"ח
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לא אנוח ולא אשתוק עד שהמחבלים יתנו את הדין"

שלוש שנים לרצח נתנאל עראמי בפיגוע הסנפלינג והמחבלים עדיין מסתובבים חופשיים. אמו מרים מבטיחה להמשיך להיאבק

  • אלחנן גרונר
  • כ"ב אלול תשע"ז - 12:05 13/09/2017
גודל: א א א
נתנאל עראמי הי"ד
נתנאל עראמי הי"ד

שלוש שנים חלפו אמש מאז נרצח נתנאל עראמי הי"ד בפיגוע הסנפלינג בעת שעבד בבניין בפתח תקווה, ככל הנראה בידי פועל ערבי שחתך את הכבל בו היה תלוי. שלוש שנים שבהם רוצחיו מסתובבים חופשי, בעיקר בשל מחדלי השב"כ והמשטרה בתיק.

עראמי, שעבד בהתקנות בגובה, הותיר אחריו אשה בהיריון ושני ילדים. תחילה ניסו לטעון במערכת הביטחון כי מדובר בתאונת עבודה, ושוטרים שהגיעו לזירה דרשו מכל הפועלים שעבדו בבניין להסתלק מהמקום, מה שהקשה על איתור זהות כלל העבודים ואיסוף ראיות. בהמשך נאלצה המשפחה להיאבק בסיוע ארגון חוננו ואישי ציבור, בנסיון ההשתקה של המשטרה, וכדי שהאירוע יוכר כפעולת איבה.

אמו של נתנאל מרים, ממשיכה גם כיום להיאבק למען עשיית צדק, מציאת הרוצחים והעמדתם לדין. בעקבות מאבק ארגון חוננו התיר בזמנו בית המשפט לפרסם כי שלושה ערבים נעצרו בחשד לביצוע הרצח אך שוחררו מחוסר ראיות. לאחר שנה של שקט תקשורתי בכדי לאפשר למשטרה ולשב"כ לפעול, שברה אמו של נתנאל את שתיקתה וכתבה כי קיבלה הבטחות ללא כיסוי.

"ילד יקר שלי, אהוב נפשי, 3 שנים בלעדיך. 3 שנים של סבל נפשי וגעגוע בלתי נסבל", כתבה מרים עראמי אמו של נתנאל לקראת האזכרה. "הרוצחים המחבלים הארורים עדיין מסתובבים חופשי, נושמים את האוויר ונהנים מההפקרות של המדיניות הכושלת והמזלזלת בכאב המשפחה. הבטחתי לכוחות הביטחון שנה שקטה בלי תקשורת, לתת להם את הזמן לפעול, ועמדתי במילה שלי. קיבלתי הבטחות שאין להם שום כיסוי והרוצחים הארורים עדין נושמים את אויר העולם שאתה לעולם כבר לא תנשום".

"ילד יקר שלי, לא אנוח ולא אשתוק עד שהמחבלים יתנו את הדין", הוסיפה האם, "והילדים שלך, היתומים היקרים לליבנו, ידעו שמי שרצח את אבא שלהם באכזריות צמאת דם ובגללו הם יתומים יתנו את הדין. גזר דין מוות לרשעים הארורים".

"האזכרה שלך בכ"א אלול וכל שנה אני נזכרת שקמנו מהשבעה בערב ראש השנה ושמעתי את תפילת העקדה, איך הרגשתי כאב והזדהות עם כאבה של שרה אימנו ע"ה שבישרו לה שיצחק אבינו ע"ה נעקד על גבי המזבח, ונקשר בחבלים במסירות נפש לכבד את רצון אביו שיקיים רצון אבינו שבשמים. גם אתה נעקדתה כמו יצחק אבינו בחבלים בגלל היותך בן לעם היהודי שתמיד עומד בניסיונות קשים במסירות נפש על קידוש ה'".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון