כיצד מעשרים גזר?
י"ז טבת התשע"ז   15.01.2017 20:47

כיצד מעשרים גזר?

יח"צ

האם ניתן להפריש תרומות ומעשרות מאזור על אזור, והאם מפרישים לפני כניסת היבול למפעל או דווקא ביציאה

רבני תכנית "תורה וארץ" של מכון התורה והארץ ערכו בשבוע שעבר סיור לימודי בנושא הפרשת תרומות ומעשרות בבתי אריזה ומיון של גזר, בקיבוץ סעד.

מדובר בבית אריזה גדול המקבל יבול גזר מכל רחבי הדרום. כתוצאה מכך ישנן שאלות הלכתיות שונות בנושאי תרומות ומעשרות, ובהם הפרשת תרומות ומעשרות מאזורים שונים, וזמן ההפרשה – לפני הכניסה לבית האריזה או ביציאה ממנו.

תכנית "תורה וארץ" מופעלת בידי מכון התורה והארץ זו השנה השלישית במטרה להרחיב את הידע וההסברה במצוות התלויות בארץ בקרב רבנים מכהנים. בתכנית משתתפים מדי שנה כעשרים רבנים המקבלים מלגות מהמכון, ועוסקים בהעמקת הלימוד של הלכות המצוות התלויות בארץ, סיורי העשרה וימי עיון בנושא כלאיים, הפרשת חלה, ערלה ותרומות ומעשרות, ובסופו של דבר נבחנים ברבנות על הנושאים שנלמדו במבחני הרבנות למצוות התלויות בארץ.

"התכנית מיועדת לרבנים הנמצאים בצמתים בעלי השפעה, כגון רבני ישובים ובתי כנסת", מסביר הרב אבי סוחובלסקי ראש התכנית. "תוך כדי שנת הלימוד יש מספר מפגשים של העשרה והרחבה והסיורים מועילים לתת את ההכשרה המעשית, אינו דומה מה שלומדים  בספר שולחן ערוך למה שקורה בשטח במפעל לייצור מאפים או חקלאות תעשיתית. באמצעות הסיורים ניתן לראות את היישום של מצוות התלויות בארץ בימינו אנו גם באופן התעשייתי".

תגיות: הלכה, מכון התורה והארץ, תרומות ומעשרות

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח