מטיילים עם משרד החינוך: הילדים השתחוו במסגד
כ"ב אדר התשע"ז   20.03.2017 20:36

מטיילים עם משרד החינוך: הילדים השתחוו במסגד

יח"צ

ילדים יהודיים נלקחו למסגד, השתתפו בתיפלה והשתחוו אפיים ארצה כמנהג האסלם. בארגון יד לאחים פנו במכתב חריף לשר החינוך בנט

בארגון יד לאחים פנו בתחילת השבוע לשר החינוך נפתלי בנט, בבקשה להפסיק לאלתר את ההתקשרות של משרד החינוך עם עמותת 'אפשר אחרת' שבמסגרת פעילותה ילדים מקיסריה חויבו להתפלל במסגד ולהשתחוות כמנהג האסלם.

המדובר בסיור שיצא מטעם העמותה שממומנת גם על ידי הקרן החדשה לישראל, ושנועדה לקדם "דו-קיום בין יהודים וערבים" - ובמסגרת זו פועלת לקרב בין ילדים יהודים וערבים. בטיול המדובר, השתתפו ילדים מבתי ספר בקיסריה, בסיור בג'סר א-זרקה הסמוכה, שכלל גם ביקור במסגד המקומי עם נערים מוסלמים בני גילם, כאשר עם כניסתם למסגד הם השתתפו בתיפלה והשתחוו אפיים ארצה כמנהג האסלם. לפי ערוץ 20 שחשף את הפרשה, כמה מההורים אף אמרו כי ילדיהם חויבו להשתתף בטקס.

מתחקיר הערוץ מתברר גם כי העמותה פועלת יד ביד עם משרד החינוך בבתי ספר לא מעטים מזה 18 שנה. כעת מתברר כי קירוב הלבבות "התמים" מסתיים בתיפלה משותפת במסגד.  

במכתבם, כותבים ראשי יד לאחים כי "ההתבוללות בישראל לבשה צורה חדשה. הכמיהה לרב-תרבותיות בישראל מעבירה אנשים על דעתם. הזהות היהודית, עמוד השדרה וערכי היסוד של העם היהודי נפגעים פעם אחר פעם, כאן בישראל, מתוך רצון לסובלנות כלפי הדתות האחרות. זה מתחיל בהצעת החוק ההזויה לקידום 'חג החגים' שיציין רב-תרבותיות, ממשיך בתפילה במסגד ואם לא נתעשת בזמן ייגמר חלילה בטבילה לנצרות. משרד החינוך חייב לנתק את הקשר עם העמותה ולאסור עליה פעילות בבתי הספר, כדי שדברים כאלה ודומיהם לא יישנו".

תגיות: דו קיום, המשרד לחינוך מחדש, יד לאחים, מסגד, משרד החינוך, עמותת אפשר אחרת

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

2 תגובות
2 Spineless Bureau of EducationVera
כ"ג אדר התשע"ז
Uggh, terrible. These are the bitter fruits of a Zionism without Judaism. Always bowing down to a foreign culture. Always weak willed and spineless.
1 מזעזע ממש. לא יאומן ל"תנדב רש
כ"ג אדר התשע"ז

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח