מגורי תושבי עמונה טרם הוסדרו: מחאה בקואליציה
י"ז אדר התשע"ז   15.03.2017 09:25

מגורי תושבי עמונה טרם הוסדרו: מחאה בקואליציה

בני המשפחות שובתים רעב מזה 14 ימים מול בית ראש הממשלה

משפחות מגורשי הישוב עמונה מוחים היום (רביעי) בתוקף כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו וחברי הכנסת מהקואליציה המשתתפים באירוע "הגיבושון של הקואליציה", זאת בשעה שהם עדיין נמצאים בתנאים קשים וטרם הוסדר הקמת הישוב החדש שהובטח להם.

"לאן נעלמה הבושה?", אמרו מגורשי עמונה. "בשעה שאנו שובתים רעב כבר 14 ימים מול בית רוה"מ, בשעה שאנחנו עדיין שוהים מזה כחודשיים בתנאי פנימייה, אבלים על הרס וחורבן של יישוב פורח בארץ ישראל וממתינים להחלטת הממשלה, ראש הממשלה עורך נשפים וחגיגות לחבריו במקום לדאוג למחויבות הבסיסית שעליה חתם ולאשר מידית הקמת יישוב חדש לאנשים שפינה מהבית לאחר עשרים שנה", נמסר ממטה מאבק עמונה.

תושבי עמונה במאהל מחאה בירושלים

חברי מפלגת 'האיחוד הלאומי', השר אורי אריאל וח"כ בצלאל סמוטריץ' הודיעו כי לא ישתתפו באירוע "הגיבושון של הקואליציה" וזאת במחאה על כך שנתניהו טרם הביא לאישור הממשלה את ההחלטה להקמת ישוב חדש למגורשי עמונה. "לא נוכל לחגוג ולשמוח עם הקואליציה כאשר אחינו ואחיותנו, מתיישבי עמונה נמצאים בתנאים מחפירים וראש הממשלה אינו עומד בהבטחתו להקים יישוב חדש עבורם", אמרו השניים.

משפחות מגורשי עמונה ביקשו לברך את השר אריאל וח"כ סמוטריץ' וקראו גם לשרים וחברי כנסת נוספים מהליכוד, מהבית היהודי ומהסיעות הנוספות שבקואליציה, להחרים את האירוע.

"אנו תושבי עמונה נתייצב הערב בגבעת אולגה מול האירוע ונאמר לחברי הקואליציה כי אם התחייבות רוהמ להקמת ישוב חדש רוהמ לא תצא לפועל מיידית, לא יהיה מנוס מעליה לקרקע גם ללא האישורים הנדרשים וחברי הקואליציה הם אלו שישאו בתוצאות".

תגיות: עמונה, פוליטיקה, קואליציה

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח