מה מונע מהרבנים לחוות את דעתם?
י"ב טבת התשע"ז   10.01.2017 08:40

מה מונע מהרבנים לחוות את דעתם?

כלב אליהו

הרב ברנד תוקף את העיתונאים הנלחמים כנגד עליית יהודים להר הבית

הרב ברנד כתב השבוע מאמר תגובה לכתבות שפורסמו השבוע על-ידי עיתונאים בשמם של 'רבנים ואישי ציבור' אנונימיים, כנגד קבוצות החרדים שעלו להר הבית בימי חנוכה והתפללו לרפואתם של הרב שטיינמן והרב מוצפי. מאמרו של הרב ברנד פורסם תחת הכותרת "עליונים למעלה ותחתונים למטה" והוא עונה על 14 מטענותיהם של המתנגדים לעלייה להר הבית.

בפתח המאמר, הודף הרב ברנד את הטענה המרכזית המושמעת חדשות לבקרים על-ידי המתנגדים לעלייה להר, טענת "התגרות באומות". לדבריו, טענה כזו המושמעת בעיצומם של ימי החנוכה היא מתמיהה. "למה לא חששו החשמונאים מהחטא הנורא של התגרות באומות? ולא רק שהם חידשו מחדש את עבודת בית המקדש שזה בוודאי גרם להתנגדות מצד היוונים, אלא גם לחמו בפועל נגד היוונים מה שבוודאי גרם להרבה שפיכות דמים. איך לא חששו לפיקוח נפש שדוחה את כל התורה כולה?".

> הירשם עכשיו ותקבל את הכותרות החשובות למייל האישי! <

מסביר הרב ברנד שבזמן שאנו צריכים להחזיק בארץ-ישראל בכלל, ובהר הבית בפרט כדי להכין את השטח, להקים מזבח חדש, ולבנות בית המקדש, ולהדליק את הנרות בבית המקדש, אין חשש של התגרות באומות".

לדברי הרב ברנד, התקפותיהם של העיתונאים השונים כנגד העולים להר, גורמת לכך שרבנים התומכים בעלייה בהר, נמנעים מלפרסם את דעתם. על אף ההתנגדות, דעתו של הרב זלמן נחמיה גולדברג היא שניתן לעלות בצנעה וישנם רבנים נוספים בארץ-ישראל שזוהי דעתם. רק רבני חו"ל כמו הרב משה טנדלר חתנו של בעל ה'אגרות משה', מפרסמים דעתם וגם עולים בפועל.

תגיות: הר הבית, הרב יצחק ברנד, לא תגורו, עיתונאים, רבנים, תקשורת

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח