אלו השופטים שנבחרו לכהן בעליון
כ"ז שבט התשע"ז   23.02.2017 09:07

אלו השופטים שנבחרו לכהן בעליון

שופטת דתייה ושופט בוגר ישיבה מגוש עציון ועוד. "מוקדם מידי לצהלות ניצחון"

הוועדה למינוי שופטים בחרה אמש (רביעי) ארבעה שופטים חדשים לבית המשפט העליון: יוסף אלרון, ג'ורג' קרא, יעל וילנר ודו מינץ.

בחירת השופטים נחשבת כהישג לשרת המשפטים איילת שקד. תחילת הדיון אמש החל בצל מחלוקת קשה בין השופטים לבין הפוליטיקאים בוועדה, כאשר הוצגו 26 מועמדים.

בכדי לבחור שופט לעליון, יש לגייס רוב מיוחס של 7 מתוך 9 חברי הוועדה, בה חברים נישאת בית המשפט העליון מרים נאור, המשנה אליקים רובנשטיין, השופט סלים ג'ובראן, שרת המשפטים איילת שקד, שר האוצר משה כחלון, ח"כ רוברט אילטוב מישראל ביתנו וח"כ נורית קורן מהליכוד וכן שני נציגים נוספים מלשכת עורכי הדין אילנה סקר וחאלד זואבי.

השופטת וילנר שנבחרה, היא השופטת הדתייה הראשונה שתכן במינוי בעליון והוא מועמדת שהציעה השרה שקד. גם דוד מינץ, בוגר ישיבת הסדר בגוש עציון מתגורר בישוב דולב ושופט בית המשפט המחוזי בירושלים, הוא מועמד של השרה שקד. השר כחלון ונציגי לשכת עורכי הדין התעקשו על מועמדותו של נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה יוסף אלרון.

"מינוי השופטים מביא לידי ביטוי את הגיוון האנושי והמשפטי שכל כך נדרש לנו כחברה ושהיה כל כך חסר, עד היום, בערכאה המשפטית הגבוהה", אמרה השרה שקד לאחר מינוי השופטים. היא הוסיפה ואמרה, כי "היום הזה עשינו היסטוריה".

לאחר בחירת השופטים אמר עו"ד איתמר בן גביר, כי "מרגישים שינוי חיובי אך עדין לא מהפכה". עו"ד בן גביר הוסיף וברך את השרה שקד על מינוי ארבעת השופטים לעליון, אך הדגיש כי צהלת ניצחון מוקדמת עדין. "אין ספק שלפחות חלק מהשמות שמונו הם התקדמות טובה וחיובית ושרת המשפטים הובילה לבחירת שופטים שחלקם עם אג'נדה יהודית וציונית" .

לדברי עו"ד בן גביר, הישג נוסף של שקד הוא דווקא בשמות שלא מונו, דוגמת רות רונן שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב שבעלה חבר בקרן החדשה.

תגיות: בית המשפט העליון

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח