ח' ניסן התשע"ז   04.04.2017 19:31

"הבדואים בביר הדאג' השתלטו על אדמות פרטיות"

בתנועת רגבים מבקשים להוכיח: "המפות אינן משקרות"

בתנועת רגבים דוחים את טענות חבר הכנסת מהרשימה הערבית המשותפת, טאלב אבו עראר, שדרש לפטר את יאיר מעיין, מנכ"ל הרשות להסדרת התיישבות הבדואים במשרד השיכון, בעקבות ריאיון שנתן מעין לאחרונה למגזין גרמני.

ברגבים מזכירים כי בשנת 1995, לאחר שהמדינה החליטה להקים את אזור התעשיה רמת חובב, נדדו בני שבט אלעזאזמה מרמת חובב לתחומי מועצת רמת נגב, והקימו מקבצים בלתי חוקיים ליד קיבוץ רביבים.

השהות הזמנית הפכה לקבועה, ובשנת 1999 החליטה המדינה 'להלבין' את המקום ולהכיר בו למפרע כיישוב חוקי, תוך שהיא משקיעה במקום מיליוני שקלים בפיתוח מגרשים לבנייה, תכנון מסודר של היישוב ובהכנת תשתיות עבור תושביו.

מאז, למרות שלתושבים הבדואים הוצעו פתרונות זמינים וחוקיים ביישוב המוסדר, המשתרע על פני 6,554 דונמים (לשם ההמחשה: שטח הגדול יותר מהערים גבעת שמואל וגבעתיים גם יחד), נבנו מאות בתים ללא היתר הן על אדמות מדינה והן על חלקה הפרטית בבעלות יהודית – הרחק מתכנית המתאר של היישוב.

"חבר הכנסת אבו עראר בחר במכוון להתעלם מהעובדות שמנכ"ל רשות ההסדרה תיאר במילים יבשות", אומרים בתנועת רגבים. "המפות אינן משקרות. תושבי ביר האדאג' אכן ביצעו השתלטות על אדמות מדינה ועל אדמות פרטיות של יהודים, ובתמורה הם מקבלים מהמדינה מתנה בדמות מגרש מפותח לבניה ופיצוי על המבנה הלא חוקי שהקימו לפני שנים ספורות בלבד".

תגיות: טאלב אבו עראר, רגבים

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 גירוש הבדואים מאדמתהלעטיה
ט' ניסן התשע"ז
המדינה קמה בשנת -948 בזמן שהבדואים היו בנגב מאות ואלפי שנים לפני קום המדינה המדינה גרשה 90 אחוז מהם והשתלטה על אדמותיהם וחקקה חוקים לנשול מה שנשאר מאדמותהם והיא רודפת אותם עד עצם היום
הכוח בידיה והיא משתמשת בו לרדיפה בהשראת תנועת רבים לגרוש הבדואים

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח