המלצה: לפתוח בהליך הפרה כנגד 'קשת'
י"ג ניסן התשע"ז   09.04.2017 12:43

המלצה: לפתוח בהליך הפרה כנגד 'קשת'

כלב אליהו

בתכנית 'ריאליטי' בטלוויזיה, נאמר כי אכילת תולעת מסוימת - מותרת על פי ההלכה. בקשת טענו כי נועצו עם 'כושרות'. בארגון הכשרות הכחישו

במהלך תכנית 'ריאליטי' ששודרה על-ידי זכיינית הטלוויזיה 'קשת', ניתנה למשתתפי התכנית משימה שכללה אכילת תולעת. פנייה שנעשתה על-ידי שי גליק מארגון 'בצלמו' לנציב קבילות הציבור של הרשות השנייה, נענתה בכך ש'קשת' נועצה עם ארגון 'כושרות' ושם הוסבר כי התולעת המדוברת היא תולעת קמח ואיננה אסורה מכיוון שהיא לא גדלה על הקרקע.

אך מבדיקה שנערכה על-ידי נציב תלונות הציבור, לאחר תלונה של שי גליק מארגון 'בצלמו' עולה כי ארגון 'כושרות' לא יודע על כל מתן היתר כזה. יתירה מזו, בדיקה שנערכה על-ידי בארגון 'כושרות', העלתה כי לא התקיימה כל פנייה של זכיינית הטלוויזיה 'קשת' בנושא.

נציב תלונות הציבור של הרשות השנייה, דוד רגב, חזר לזכיינית לאחר הבירור עם ארגון 'כושרות' וביקש מהם התייחסות לטענות הללו, אך לא קיבל מענה. בשל כך, הודיע הנציב כי ישנו 'חשש כבד' כי משתתפי התכנית הוטעו בנוגע לכשרות 'אכילת התולעת'.

הנציב גם פנה אל אגף תכניות ברשות השנייה והמליץ לפתוח בתהליך הפרה כנגד הזכיינית קשת. משמעות תהליך ההפרה, באם אכן הוא יתקבל כנגד הזכיינית, הוא בין היתר, עיצומים של עשרות אלפי שקלים.

 

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 תולעתקדוש
י"ד ניסן התשע"ז
הרי הזכינים והשופטים גם הם אוכלים תולעים

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח