הרב טאו קורא לסירוב
י"א אדר התשע"ז   09.03.2017 07:14

הרב טאו קורא לסירוב "פקודת השירות המשותף"

"עדיף לשבת בצינוק ולא לקיים את הפקודה הלא מוסרית בעליל ולא אנושית"

בשיעור שמסר הרב צבי טאו, ראש ישיבת 'הר-המור' בביתו, בהשתתפות תלמידיו ובהם רבנים בישיבות ובמכינות שונות, הוא יצא בחריפות כנגד פקודת צה"ל החדש בנוגע לישרות צבאי משותף של גברים ונשים.

בדבריו אמר הרב טאו כי אין לעבור בשתיקה על פקודה שכזו, ויש למחות נגד זה ולעורר כנגד זה. "צריך ליידע את העם כדי שייצא במחאה, אסור לתת לזה לעבור". הרב הסביר את עמדתו החריפה כנגד הפקודה החדשה ואמר כי מדובר באובדן שפיות, אובדן הדעת ואובדן צלם אלוקים שבאדם. אובדן הבושה כמו בהמות וחיות טרף. "זו בעיה קיומית, לא בעיה של דתיים, של החבר'ה שלנו. זה תחלואים, זה טירוף זמני שתקף את האנשים, אבל זה חלק מסדרי הגאולה ונתנקה מזה".

הרב טאו המשיך והסביר את ההשלכות המעשיות לדבריו: "נלך לצה"ל אבל בדברים האלה לא נשתף פעולה. לא נמלא שום הוראה, ושום פקודה נגד הצניעות ונגד התורה, ונגד היסודות האנושיים והתורניים. לא יעלה על הדעת לקיים את זה ולשתף פעולה עם דבר כזה. ואם יגידו לך 'אתה מסרב פקודה'? אז תאמר למפקד הנכבד שאתה לא מאמין שהוא לא מספיק אינטליגנט להבין את ההבדל בין פקודה צבאית למסור את הנפש, לבין פקודה ללכת למקלחת משותפת או ללינה משותפת. תגיד לו שאתה לא מאמין שהוא כל-כך מטומטם לקרוא לזה סירוב פקודה והמרדה".

על האפשרות שחיילים וקצינים דתיים יישמעו לפקודת המטכ"ל החדשה אמר הרב טאו, "השם ישמור, אני מקווה שלשיעורים שלי לא יגיע מי שמקיים הוראות כאלה. בשביל מה אדם חי אם לוקחים ממנו את האנושיות שלו? עם ישראל צריך לקום כאיש אחד. זה יותר חשוב מהביטחון. עד מתי אתם עושים את בנות ישראל נכות בגוף ובנפש"?!

הרב טאו הוסיף והסביר, "חובתו של כל אדם בר-דעת, שהוא גאה בצלם אלוקים שבו, בנאמנות לנשמה שבקרבו. זה הכבוד היסודי של ערך האדם, ובתור חיילים בצה"ל, פקודה כזו היא לא מוסרית בעליל ולא אנושית, היא באה למחוק את ההבדלים בין אדם לבהמה. אם אני לא אתנהג כבהמה, אז אני לא מקיים את ערכי צה"ל?! אתה רוצה שאני אאמין שאתה לא מבדיל בין אור לחושך? תעשה לי מה שאתה רוצה. תתלה אותי, תירה בי, תכניס אותי לצינוק. אני אשמור על צלם אלוהים שבי".

תגיות: גיוס חרדים לצה"ל, הרב צבי טאו, שירות נשים בצה"ל

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

6 תגובות
5 שימו לביאיר
י"ד אדר התשע"ז
באמת אפשר לשים לב שהרב טאו לא מדבר מצד התורה אלא מצד "הכבוד היסודי של ערך האדם" וזה מסביר מדוע בגירוש הוא לא קרה לעשות רעש באותו אופן
4 ליוסףל2
י"ד אדר התשע"ז
חס ושלום המרד של הרב טאו הוא לא בממסד. המרד הוא רק בפקודה זו. בתכלית הממסד הוא טוב. יש פה ושם פקודות שלא אבל..;-) תראה מה העיקר כאן.
3 קדושת המחנה- והיה מחניך קדושרעות
י"א אדר התשע"ז
תתבייש לך משה!! אתה חצוף!!! הזהר בגחלתם שלא תכווה, מי אתה בכלל שאתה מגיב לדברי הרב?! אתה חושב שהרב הגאון לא מכיר את המקורות שאתה מבין אותם לא נכון?!
וחוץ מזה, אשה שנאלצת להלחם זה בלית ברירה, אבל כולם יודעים שיש מספיק לוחמים בצבא כך שלא צריך נשים, וכך גם החרדים, יוכלו לבוא בשמחה
2 הצטרף למרדיוסף
י"א אדר התשע"ז
לצאת למרד מה הכוונה?האם הרב טאו החליט ללכת בקוו של נערי הגבעות... נראה שכן
1 מפורש שנשים בצבא כמו גברים. הבעיה אי הכרה במדינה כיהודיתמשה
י"א אדר התשע"ז
משנה מסכת סוטה פרק ח
במלחמת מצוה, הכל יוצאין, אפלו חתן מחדרו וכלה מחפתה. אמר רבי יהודה, במה דברים אמורים, במלחמת מצוה. אבל במלחמת חובה, הכל יוצאין, אפלו חתן מחדרו וכלה מחפתה:
בשירת דבורה משבחת את יעל שהרגה את סיסרא בקרב הגורלי כך:
(שופטים ה/כו) "ידה ליתד תשלחנה וימינה להלמות עמלים והלמה סיסרא מחקה ראשו ומחצה וחלפה רקתו".
בתקופה העתיקה היו ידועות ה"אמזונות" שהיו אומה בה הלוחמים היו לוחמות - נשים. כך שזה היה טבעי גם בתקופת התנ"ך!

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח