מדוע נסגר התיק נגד צלם 'בצלם' ואריק אשרמן?
ט"ז אדר התשע"ז   14.03.2017 18:16

מדוע נסגר התיק נגד צלם 'בצלם' ואריק אשרמן?

ארגון חוננו דורש לפתוח מחדש תיק חקירה כנגד ערבי שנחשד בתקיפה חמורה של יהודי, וזאת באמצעות מצלמה שקיבל מארגון "בצלם", ובחסות פעיל השמאל הקיצוני אריק אשרמן

המחלקה האזרחית של ארגון חוננו פנתה בימים האחרונים למשטרה ולפרקליטות הצבאית בדרישה לפתוח מחדש תיק חקירה שנסגר בעניינם של ערבי צלם בצלם ואיש השמאל הקיצוני אריק אשרמן, אשר נחשדו בתקיפה של תושב שילה.

האירוע התרחש אמנם לפני שמונה שנים, אך רק לאחרונה התברר לקרבן האירוע, תושב שילה בשנות ה-60 לחייו שאיבד את הכרתו כתוצאה מהתקיפה, כי התיקים נגד השניים נסגרו.

האירוע התרחש כאשר קבוצת ערבים מהכפר קריות הגיעו לעבד חלקת אדמה הסמוכה לשילה, יחד עם פעילי שמאל קיצוני מארגון "רבנים למען זכויות אדם", ובראשם אשרמן.

למקום הגיעו שניים מתושבי שילה המעבדים את החלקה קרוב ל-25 שנה. הם הזמינו את רבש"ץ הישוב, כוחות צבא ומשטרה, וזאת בכדי שיסלקו את הפולשים הערבים, אשר מצדם טענו כי מדובר באדמות השייכות לערבים מהכפר קריות, וכי הם קיבלו אישור ממועצת הכפר לעבד את הקרקע.

במקום התפתחו חילופי דברים בין אנשי השמאל הקיצוני לבין התושבים היהודים, ואחד התושבים אף חסם את הטרקטור שחרש את האדמה, בכדי שהפלישה שביצע לטענתו לקרקע תיעצר.

בשלב זה התקרבו אליו אשרמן וערבי נוסף, פעיל מוכר במאבק ערביי קריות כנגד הישובים היהודים וכוחות צה"ל באזור, שאף אחז במצלמה של ארגון בצלם. לפי התלונה של התושב, ועדות חייל שנכח במקום, צלם בצלם הצמיד את מצלמתו לפניו של התושב המבוגר, ובשלב מסוים אף הטיח מכה חזקה ברקתו באמצעות המצלמה ומרפקו.

כתוצאה מהמכה איבד התושב את הכרתו ונפל לארץ. הוא הובהל באמבולנס למרכז הרפואי שערי צדק ושוחרר כעבור מספר שעות לביתו לאחר שקיבל טיפול רפואי.

התוקף נעצר והודה כי פגע באמצעות מרפקו בתושב, אך טען כי עשה זאת בטעות, ואף טען כי התושב ניסה לחטוף את מצלמתו. למרות הודאתו ועדויות התושבים והחייל שראה את התקיפה, בית המשפט הצבאי הורה על שחרורו בטענה שהתקיפה לא מקימה מסוכנות. אשרמן, שנגדו נטען כי בעט ברגליו של התושב, נחקר במשטרה ושוחרר גם הוא. בין עדותו לבין עדות התוקף הערבי נמצאו סתירות, אולם למרות כל זאת החליטו במשטרה ובפרקליטות הצבאית לסגור את התיק מחוסר ראיות. התיק נסגר לאחר כשלוש שנים, אולם המתלונן לא קיבל כל הודעה על כך, וזאת בניגוד לחוק נפגעי עבירה.

בארגון חוננו, שקיבלו את הטיפול במקרה בתקופה האחרונה, מיהרו לשלוח דרישה לפתיחת התיק מחדש, הן כנגד אשרמן שנטען שהוביל את הפרובוקציה במקום, והן כנגד התוקף הערבי שנגדו ישנן לכאורה ראיות המספקות הגשת כתב אישום חמור.

עו"ד חיים בלייכר מהמחלקה האזרחית של ארגון חוננו מסר בתגובה: "היינו מצפים שבזמן שכל יריקה של יהודי מטופלת בנחישות ביחידה מיוחדת של המשטרה, ערבי שמודה בתקיפה חמורה וקיימות ראיות נגדו, אינו מועמד לדין ואף ממשיך בשנים האחרונות להיות שותף לפרובוקציות ועימותים באזור מול התושבים היהודים וכוחות צה"ל, ופעיל שמאל קיצוני שעמד מאחורי האירוע ואפשר לומר שכמעט ויצר את התקיפה לכאורה, אינו מטופל משפטית".

תגיות: בצלם, חוננו

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 ימח שימו של הערבי הזההרב כהנא צדק
י"ח אדר התשע"ז
וגם של המשטרה

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח