כ"ב ניסן התשע"ז   18.04.2017 16:20

"מכה כפולה למשפחה"

6 שנות מאסר בלבד נגזרו על מעורב ברצח בן יוסף לבנת הי"ד

בית המשפט הצבאי בשומרון גזר היום (ג') שש שנות מאסר בלבד על נואף פאד אשר נאשם כי ירה למוות בבן יוסף לבנת לפני כשש שנים בסמוך לקבר יוסף בשכם.

 נואף פאד הורשע כי בשנת בערב שביעי של פסח לפני כשש שנים, ירה לעבר קבוצת מתפללים בקבר יוסף אשר בן יוסף לבנת הי"ד היה אחד מהם. עוד הורשע נואף בשיבוש הליכי משפט בכך שלאחר הירי פיזר בזירה אבנים ואסף את תרמילים אשר היו פזורים בזירה בעקבות הירי. בית המשפט זיכה מחמת הספק את נואף מעבירה של גרימת מוות בכוונה, המקבילה לרצח. על הכרעת הדין עלתה ביקורת קשה מצד משפחת לבנת.

בן יוסף לבנת, שכונה בפי כל 'בניו', נהג להיכנס באופן קבוע לקבר יוסף הצדיק בשכם. הוא הותיר אחריו אשה וארבעה ילדים. שלשום, בערב שביעי של פסח, נכנסו בני המשפחה לקבר יוסף באבטחת הצבא, ובנו של בניו ערך סיום מסכת. 

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מסייע למשפחה במימוש זכויותיה כנפגעי עבירה מסר לאחר גזר הדין "הכרעת הדין שזיכתה את הנאשם מרצח הינה תמוהה ואין לה כל עיגון בחומר הראיות ובמסכת העובדות שהוצגו בבית המשפט, הנאשם הודה במפורש כי ירה לעבר רכבו של הנרצח ואף הודה שפגע בו. כמו כן ברכב הנרצח נמצא קליע שתאם את מסלול הירי עליו הצביע הנאשם בהודאתו. בית המשפט מיוזמתו העלה תרחישים בלתי הגיוניים לפגיעה אפשרית של הנרצח ע"י מחבל אחר למרות שבכל החומרים עולה שהנאשם הוא היחיד אשר ירה לעבר רכב הנרצח. אנו ציפייה שבשלב הערעור יעשה צדק והמחבל יבוא על עונשו."

עו"ד בלייכר אף  מתח ביקורת על התנהלות בימ"ש באשר ליחסו למשפחתו של בן יוסף "לצערנו נתקלנו באטימות ובהתעלמות של בית המשפט והשופטים ממשפחתו של הנרצח ומזכויותיהם כנפגעי עבריה לאחר הכרעת הדין. השופטים ניסו לנתק את משפחת הנרצח מהתיק וזאת למרות שגם בהכרעת הדין ברור כי המחבל לקח חלק פעיל בארוע הרצח ובשיבוש הראיות. מדובר במכה כפולה למשפחה, פעם מהמחבל ופעם שניה מהתנהלות השופטים."

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח