עצומת הורים:
ו' ניסן התשע"ז   02.04.2017 13:49

עצומת הורים: "לא להכווין את בנותינו לגיוס לצה"ל"

הורים חתמו על עצומה הקוראת לשר בנט שלא להכניס לחמ"ד עידוד גיוס בנות

עשרות הורים שבנותיהם לומדות באולפנות ובמוסדות תיכוניים של החמ"ד חתמו על עצומה הקוראת לשר החינוך נפתלי בנט שלא לקדם הכנסת ארגונים המשכנעים בנות דתיות להתגייס לצה"ל, בתוך האולפנות ובתיכונים הדתיים.

בעצומה, שיזם ארגון 'חותם' נכתבה קריאה לשר החינוך: "אל תאפשר פעילות שמטרתה הכוונת הבנות הדתיות לצבא! תכניות אלו משדרות חוסר אמון בתרומה המשמעותית של תלמידות החמ"ד במסגרת השירות הלאומי, והן סותרות את ערכי החמ"ד עליהם חונכו התלמידות". 

הרב משה שחור משדרות שחתם על העצומה אמר: "יש לי בת בגיל תיכון, והשליחות התורנית שאנחנו רוצים להעניק לבנות שלנו, מנוגדת לשירות בנות בצה"ל. לא יכול להיות שבמוסדות שמחנכים לנאמנות לתורה וערכי התורה, יהיה עידוד  לשירות בנות בצה"ל שהוא בעייתי הלכתית. רוב גדולי תורה לא התירו שירות צבאי לבנות".

הרב שחור הוסיף כי "לא היה מעולם כזה מהלך וחבל שיש כאלו שהולכים ונכנעים לתכתיבים של גורמים רדיקליים שמנסים לשנות  את ערכיה הנאמנים של הציונות הדתית".

בארגון חותם מסרו בתגובה: "מסקר שפורסם השבוע עולה כי רוב מוחלט בציונות הדתית תומך בתרומה משמעותית של הבנות דרך השירות הלאומי ורואה בדרך זו דרך המלך לבת הדתית. אנו מקווים כי במשרד החינוך יכבדו את עמדת ההורים, ולא יקדמו כניסה של ארגונים הפועלים בניגוד לתפיסתם החינוכית. אנו קוראים למשרד החינוך לאפשר את עצמאות החינוך בחמ"ד, ולעצור את קידום הניסיונות להכנסת גופים המנסים להמעיט בתרומתו של השירות הלאומי, ופועלים בניגוד לעמדת ההורים, להכוונת הבנות לגיוס לצה"ל".

תגיות: ארגון חותם, גיוס בנות לצה"ל, שירות משותף

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 אשר ל"תלמה צריך את הסקר הזה?
ז' ניסן התשע"ז

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח