כ"ה תשרי התשע"ז   27.10.2016 14:12

"פשוט מוחקים לנו את ההיסטוריה"

אברהם שפירא

אתר העתיקות ארמונות החשמונאים חשוף לפגעי ערביי יריחו ולבניה בלתי חוקית עליו. "במנהל אמרו שהעניין מטופל - בשטח שום דבר לא קרה"

במהלך חג הסוכות קיימה קבוצת יהודים בראשות ארנה קובוס "אשת יריחו" סיור היסטורי באתר 'ארמונות החשמונאים' סמוך ליריחו. הסיור העלה כי ערביי המקום דואגים להרוס את הארכיאולוגיה במקום. 

במשך השנים האחרונות, כך מתברר מבדיקה שערך הקול היהודי כי ערבים החלו לבנות במקום באופן בלתי חוקי כשהם מוחקים ופוגעים בעתיקות יהודיות במקום. בנוסף הוקמו על ידי ערביי יריחו חממות לגידולים במקום ועוד. קובוס דיווחה כי בבית הכנסת העתיק באתר הארמונות הבחינו המסיירים בצלב קרס שנחרט על ידי ערביי המקום באחת מהאבנים. 

> הירשם עכשיו ותקבל את הכותרות החשובות למייל האישי! <

בשיחה עם הקול היהודי אמר רכז השטח של תנועת רגבים ביהודה ושומרון, עובד ערד, כי פניותיהם למנהל האזרחי בעניין העלו חרס. "התחלנו לטפל בבעיות הבניה בארמונות החשמונאים בשנת 2011. גילינו הרס של האתר, כולל פלישות לתוך האתר, בניה לא חוקית ובניית חממות בתוך האתר".

צלב קרס שהתגלה במהלך החג (מורשת יריחו)

"שלחנו מכתבים למנהל האזרחי בעניין וקיבלנו תשובות שהכול מטופל ומוכר. בשטח שום דבר לא מטופל. הערבים מיריחו חוגגים שם ועושים מה שהם רוצים במקום. פשוט מוחקים לנו את ההסיטוריה" אומר ערד. "פנינו לרשות העתיקות ולקמט ארכיאולוגיה ולא קיבלנו באמת באמת תשובות מספקות, ובפועל בשטח העבודות וההשתלטות של הערבים נמשכות; הם הורסים באתר ועושים מה שבא להם. לאחרונה אותר בבית הכנסת במקום חריטה של צלב קרס בתוך בית הכנסת". 

לדברי ערד, בשלב זה "אנו שוקלים לעתור לבג"ץ נגד המדינה שלא אוכפת את החוק בארמונות החשמונאים ולא שומרת על ההיסטוריה של עם ישראל". 

מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה לטענות: "יחידת הפיקוח של המנהל האזרחי נוקטת בפעולות אכיפה כנגד עשרות מבנים בלתי חוקיים בסביבת אתר ארמונות חשמונאים, זאת בהתאם לשיקולים המבצעיים והמקצועיים".

חלק מאחד מהמכתבים שנשלחו למנהל האזרחי (רגבים)

תגיות: ארמונות החשמונאים, המנהל האזרחי, יריחו, רגבים

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 ככה זה תחת שלטון נתניהו והליכוד ל"תדרור
כ"ה תשרי התשע"ז

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח