ראיון בלעדי:
י"ב טבת התשע"ז   10.01.2017 21:00

ראיון בלעדי: "רכז השב"כ הציע לי עסקה"

אורי קירשנבום

אלישע ירד, נגדו הוצא צו האוסר עליו ליצור קשר עם רשימה חסרת תקדים של 170 איש, מספר על השיחה הלא-שגרתית עם רכז השב"כ

למרות שהתרגלנו כבר לצווים הדרקוניים שמוציאים אלופי הפיקוד לפעילים ביו"ש, הצו שניתן השבוע לאלישע ירד הפתיע רבים שכן הוא חרג מכל פורפורציה שהכרנו עד היום.

בשיחה עם הקול היהודי אלישע מתאר שיחה מוזרה ומפתיעה שקיים איתו 'אביחי', רכז השב"כ באזור יצהר, שעה שנלקח לימ"ר ש"י לאחר קבלת הצו בפשיטה בגאולת ציון.

לקראת האתר החדש: עזור לנו להיות אתר טוב יותר – לחץ כאן!

"כל השיחה היתה פחות או יותר על זה: 'אין בעיה, תתעסק ביישוב ארץ ישראל, תהיה בגאולת ציון ואני אפילו אעזור לך להניח את היתד הראשונה, אני אדאג שאף אחד לא יפריע לך אם תיישב את ארץ ישראל ותלמד תורה, רק אל תגיע להפגנות בצומת'", מספר אלישע.

הצו שקיבל אלישע

אלישע עמד במרכזה של סאגת "הקטין מיצהר" לאחר שמשפחתו הובילה מאבק ציבורי נרחב נגד צו מנהלי שניתן לו בשנה שעברה ולפיו עליו לשהות במעצר בית לילי מחוץ לביתו, אצל קרובי משפחה.

לדברי אלישע, 'אביחי' ניסה לרקום איתו 'דיל': "הוא ניסה לעשות איתי 'ביזנעס'. הוא ראה שלהלחם איתי עד הסוף לא ילך להם, לכן הוא אומר בא נעשה ביזנעס, אנחנו נוריד פרופיל ואתה מצדך תוריד פרופיל".

"הוא (אביחי) אמר לי שמעצר הבית הלילי זה בשביל שאני 'אזכור אותם' ושאני שלושה חודשים עכשיו בבחינה לראות ש'אני בסדר'". את השיחה עם 'אביחי' העביר אלישע כשהוא יושב שלוב זרועות ועיניו כלפי מטה.

כוחות הרס בגאולת ציון (הקול היהודי)

"ההצעות של השב"כ אולי מפתות אבל אנחנו לא הולכים על הצעות ותכתיבים של אנשים שהולכים נגד התורה", אומר אלישע. "ה' נתן את התורה, בתורה כתוב גם ליישב את ארץ ישראל וגם הרבה דברים אחרים". 

אם יש לו הצעה שבאמת תועיל לגאולת ציון אז למה לא לשתף איתו פעולה?

"אנחנו לא כמו זמביש, מבחינתו המטרה היא כמה שיותר בתים. כשאתה מגיע לעולם הבא לא בודקים כמה בתים בנית וכמה בלוקים הנחת, אלא בסך הכל מה שעשית, כמה קידשת שם ה' בעולם. זה אותו עיקרון שרואים במאבקים על יישובים". 

על איסור יצירת הקשר המופרך עם רשימה ארוכה כל כך של אנשים, אומר אלישע שהוא נועד "ליצור בידול חברתי. יש שם אנשים שאני לא מכיר בכלל. לוקחים את כל מי שאני אי פעם עשוי לפגוש ואוסרים עליי ליצור איתם קשר. השב"כ מנסה להכריח אותי לעבור על הצו".

אלישע מתייחס לפעילות השב"כ נגדו ונגד חבריו על רקע הפיגוע בארמון הנציב בו נרצחו ארבעה יהודים. "רואים במה השב"כ משקיע את הכוחות שלו. עוקבים אחריי יום-יום בגוש שילה. אם השב"כ היה משקיע את הכוחות שלו בטרור הערבי פיגועים כאלה לא היו יוצאים אל הפועל".

תגיות: אלישע ירד, הקטין מיצהר, חוננו, צו מנהלי, צווים מנהליים, שב"כ

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

7 תגובות
6 זה הקטין מאיצרזה הקטין מאיצר?
י"ג טבת התשע"ז
זה הקטין מאיצר
5 הצעת שקראפרים
י"ג טבת התשע"ז
הם רק רצו להביא אותך למצב שתעשה איתם הסכם אז אתה בידיים שלהם
4 אין עליך אלישע! ל"תיאיר
י"ג טבת התשע"ז
3 השלב הבא צו איסור יצירת קשר עם 6 מיליון אישץ' משב"כ
י"ב טבת התשע"ז
כלומר כל תושבי הארץ. ככה הם לא יצטרכו לבזבז כמה שעות על חיפוש שמות לרשימה.
חוץ מזה, מעניין - הוא תיאם פעולות אלימות עם 170 איש (אחרת למה הם בצו?) והשב"כ ומשטרה עוד לא עלו על שיחה אחת כדי שיוכל להגיש כתב אישום מסודר ?????
ועוד משהו מעניין - עכשיו חשבתי על כך שמדובר בחרם מצד הס"א (זה לעומת זה עשה אלקים) אולי זה רמז שאנחנו צריכים להתעורר להשבת משפטי התורה, ולהחרים את מי שצריך באמת.
2 אוהבים אותך אלישעמשה
י"ב טבת התשע"ז
השב"כ המטורללים מאבדים את הצפון.
אתה וחבריך תנהיגו את המדינה

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח