תביעה: שוטרים הכו קטין בעמונה
ט"ז אדר התשע"ז   14.03.2017 12:10

תביעה: שוטרים הכו קטין בעמונה

כחודש לאחר הפינוי בעמונה, הוגשה תביעה נגד המשטרה. קטין תובע את המשטרה באמצעות ארגון חוננו לאחר ששוטר תועד דורך בחזקה על פניו

הוגשה תביעה בגין אלימות שוטרים בפינוי עמונה שהתרחש לפני כחודש. קטין תובע את המשטרה באמצעות המחלקה האזרחית של ארגון חוננו.

על פי התביעה שהוגשה בתחילת השבוע לבית משפט השלום בירושלים, בעת שפינו שוטרים את הקטין מאחד הבתים בעמונה, היכו אותו השוטרים עד שהופל על הארץ בתשישות כוחות. או אז גררו אותו השוטרים מחוץ למבנה, ובזמן ששני שוטרים מחזיקים ברגליו, ופלג גופו העליון על הקרקע והוא אינו מתנגד, הגיע שוטר שדרך בחוזקה על פניו. האירוע צולם ותועד, ובמקביל הגיש ארגון חוננו תלונה גם למחלקה לחקירות שוטרים.

על פי התביעה, חובש שהבחין בקטין החבול ביקש להעניק לו סיוע רפואי, והקטין ביקש ממנו עזרה לאור החבלה בפניו וחוסר תחושה בידיו כתוצאה מאלימות השוטרים, אך השוטרים מנעו זאת ממנו. בהמשך קיבל הקטין טיפול רפואי ראשוני באמבולנס שהוצב ליד נקודת כינוס האוטובוסים בעמונה, ולאחר שפונה באמבולנס מהישוב הגיע למרפאת טרם שם טופל.

הקטין דורש מהמשטרה פיצוי על סך 25,000 ₪ בגין האלימות שהופעלה נגדו. "האקט קשה, מכוער פוגע משפיל ומיותר", נכתב תביעה. "לתובע נגרמו חבלות רבות בגופו, בניהן חבלה בלסת ימין אשר מגבילה את תנועת הלסת שלו, חתך בכף ידו הימנית, חבלות ושפשופים בגב וחבלות בשוק ימין".

מארגון חוננו נמסר בתגובה: "מדובר באירוע מובהק של אלימות שוטרים, ובנסיבות מחמירות כאשר היא מופעלת באופן משולל רסן כלפי קטין נעדר עבר פלילי וחסר יכולת להתגונן. אלימות שוטרים הינה תקיפה לכל דבר ועניין, ואין הנחות ואולי יש אף להחמיר עם אלימות שמבוצעת על ידי שוטרים בלא שיש הצדקה עניינית כפי שאירע במקרה זה. האלימות מכאיבה, משפילה ופוגעת קשות בביטחון האישי של האזרח ובאמון של האזרח ברשות ובממסד. אלימות כזאת כלפי קטין שנמצא בשלב ההתבגרות, בשלב של עיצוב אישיותו, פוגעת הרבה מעבר לפגיעה הפזית החמורה ועלולה ללוות את התובע לאורך כל חייו".

תגיות: אלימות שוטרים, עמונה

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

3 תגובות
3 אל תקראו שוטרים אלא שוטים - שוטים תרתי משמע: גם טיפשיםאוראור
כ"א אדר התשע"ז
וגם חבלים להצלפה - לא סתם צריך להוציא את האות ריש מהכינוי של השוטרים השוטים.
2 מה עם הנזק הנפשי? 900 ש"ח לפגישה עם פסיכיאטר,(יש גם פסיכיאטרים שגובים 1500 ש"ח לפגישה)אביה
י"ז אדר התשע"ז
כל הוצאה ששולם עליה, כולל מוניות, טיפולים רפואיים , רופאי שיניים, סדים של סיליקון לפה,
יש מישחה מאוד יקרה נגד צלקות בפנים לדוגמא:
Kelo-cote שעולה 180 ש"ח 15 גרם, צריך 2 בחודש למשך שנתיים_(180X2X24=8640),
יעוץ פלסטיקאי ילדים- מנהל מחלקה- לגבי הצלקת בפנים, 1500ש"ח , מוניות 4000, רופאי שיניים, הפסיכיאטר ומטפלים ריגשיים לאחר הפוסט טראומה המורכבת, (לדרוך על הפנים - זה נורא!!!) זה עשרות אלפי שקלים, וזה בלי הפסד השתכרות עתידי,
אך גם כך - חזקו ואמצו - תיתבעו!!!
גם הערכים נמוכים - זה חשוב,
לא לתת למסמס את התביעה :-(
1 מה זה עשרים וחמש אלף??!! מה, העם עושים צחוק מהנער?!שירה, ירושלים
ט"ז אדר התשע"ז
צריך לדרוש הרבה יותר!!!!

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח