דעה של הרב אריאל לוי

קרבנו המקום לעבודתו

י"ז ניסן התשע"ז   13.04.2017 09:45
הדבר הכי יקר והכי חשוב בעולם הוא עבודת ה' • דעה

בהגדה של פסח אנחנו אומרים: "מתחילה עובדי עבודה זרה היו אבותינו, ועכשיו קרבנו המקום לעבודתו". פשט הדברים: עלינו להכיר טובה ולהודות לה' על החסד הגדול מכל החסדים שעשה אתנו, שקרבנו לעבודתו. הדבר הכי יקר והכי חשוב בעולם הוא עבודת ה'. ובמקום להיות שקועים בהבל וריק כמו בימי תרח שעבדו עבודה זרה, הקב"ה קרבנו לעבודתו. אשרינו.

האיר את עיני צדיק אחד ואמר: גם אם עברו על היהודי קשיים ומניעות מלהיכנס לעבודת ה', גם אם היצר מתעתע בו בתעתועי עולם השקר הזה והבליו ונדמה לו שקשה להיפרד מהרגלים לא טובים שהורגל בהם, מעבודה שהיא זרה ומוזרה לו ואינה עבודת ה', עליו להתחדש ולהשיב אל ליבו:

  1. "ועכשיו!" מתחילים התחלה חדשה. קמים מחדש ולא מביטים אחורה. מה שהיה- היה.
  2. "קרבנו המקום לעבודתו" המקום הוא ארץ ישראל. כיוון שזכינו לחיות בארץ ישראל הרי שהמקום שאנו זוכים לדרוך עליו מקרב אותנו לעבודתו. כמה טובה עלינו להכיר לה' יתברך שנטע אותנו על אדמת הקודש ואיננו זרוקים בגלות בלי אויר לנשימה ובלי אפשרות להיות סמוכים וקרובים אליו יתברך. "כי בחר ה' בציון, איווה למושב לו". אם אתה רוצה באמת להתקרב לעבודת ה' יתברך, אז התנאי ההכרחי הוא המציאות במקום בו הוא בחר, בארץ ישראל. "וייתן להם ארצות גויים ועמל לאומים יירשו-בעבור ישמרו חוקיו ותורותיו ינצורו, הללויה". (תהלים ק"ה)

ועם גודל הזכות לגור על אדמת הקודש של ארץ חמדה טובה ורחבה, כך גם גודל האחריות המוטלת עלינו, להגדיר לעצמנו שאנחנו נמצאים בארמונו של המלך, "ארץ אשר תמיד עיני ה' אלוקיך בה", להתרחק מכל דבר שמסתיר את האור של ה' ואת האור של ארץ ישראל, ולהשתדל לחיות כמה שיותר בקדושה ובטהרה. עכשיו, קרבנו המקום לעבודתו!

הלוואי ונזכה

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות
הרב אריאל לוי

הרב אריאל לוי

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח