בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השבת נשמרה במרחב הציבורי; מתהדקת אכיפת נהלי הקורונה

לאחר החמרת ההגבלות ומאות דוחות על הפרת התנאים, כשהייה מחוץ לבית וכדומה, נרשמה היענות ציבורית לתקנות משרד הבריאות. החל מהבוקר: מאות חיילים יסייעו למשטרה באכיפה

  • ד' ניסן תש"פ - 08:39 29/03/2020
גודל: א א א
(משטרת ישראל)
(משטרת ישראל)

בשבת האחרונה נרשמה היענות ציבורית לתקנות משרד הבריאות למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

כמעת כל בתי העסק במרחבי המדינה, יחד עם חנויות, קניונים, תחבורה ציבורית ועוד, לא פעלו במרחב הציבורי במהלך השבת. כמו כן, הכבישים היו ריקים יחסית מתנועת כלי רכב והפארקים, חופי הים ומקומות הבילוי היו שוממים.

מלבד החמרת התקנות והגברת אכיפה, נראה שגם מזג האוויר החורפי ששרר השבת סייע להסתגרות הציבור הרחב בבתים.

במשטרה מדווחים כי עד כה חולקו 849 דוחות על יציאה למרחב הציבורי למטרה או פעולה שנאסרה. כמוכן, ניתנו 152 דוחות על שהייה במקום אסור, שני דוחות על איסור תפילה מחוץ למקום מגורים, 73 דוחות על הפרת חובת בידוד ו-108 דוחות על סירוב להוראה על התקהלות. סכך הכל 1,184 דוחות למפרי הנחיות, כך נמסר מדוברות המשטרה.

   | נערכים לסגר כללי – צה"ל יקצה כוחות נוספים.

בתוך כך, החל מהבוקר יפרסו כ-650 חיילי צה"ל ברחבי הארץ והם יסייעו לשוטרים באכיפת ההגבלות למניעת הפשטות נגיף הקורונה בישראל. החיילים מסייעים לשוטרים במחסומים בכניסות לערים וישובים ובאכיפת התקנות במרחב הציבורי.

עם זאת, החיילים אינם בעלי סמכות לבצע פעולות שיטור או הטלת קנסות, אך אלו יסייעו בידיהם של השוטרים.

על פי הדיווחים, במידה ויוחלט על סגר מלא, דבר שייתכן שיוכרע בימים הקרובים, צה"ל יקצה למשטרה עוד כ-3,500 חיילי לצורך המשימה. כמו כן, צה"ל יקצה כוחות מילואים לצורך אכיפת התקנות ביישובי יהודה ושומרון.

לאחר דיונים ארוכים נוספים הנוגעים להתפשטות נגיף הקורונה, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי אם לא יחול שינוי בשיעור הנדבקים בימים הקרובים, לא יהיה מנוס מהטלת הסגר הכללי.

בנוסף, ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את המשטרה להגביר את האכיפה בסופרמרקטים ובפארמים כדי להבטיח שמירת מרחק, חיטוי והקפדה על הוראות משרד הבריאות. במהלך היום יציגו המשרדים השונים לממשלה תוכנית להגברת והידוק ההגבלות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד