בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"בכנסת ניצחנו אך כעת המאבק במגרש השמאל – בג"צ"

וועדת הבחירות אישרה את התמודדות מרזל וגופשטיין אך הרפורמים והשמאל יערערו לבג"צ. ברוך מרזל: "בבג"צ הם מרגישים בבית"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אב תשע"ט - 21:23 14/08/2019
גודל: א א א
(יהודה פרל)
(יהודה פרל)

ועדת הבחירות המרכזית דחתה את בקשותיהם של מפלגות השמאל והתנועה הרפורמית לפסול את מועמדי מפלגת עוצמה יהודית ברוך מרזל ובנצי גופשטיין מלרוץ לכנסת. זאת לאחר שהיועמ"ש מנדלבליט המליץ לפוסלם.

16 מחברי הוועדה תמכו בבקשת הפסילה ו-17 התנגדו לבקשה. עם זאת עדיין צפויה החלטת וועדת הבחירות לעמוד במבחן בג"ץ.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

עתירה נוספת שהגישו בשמאל לפסילת המפלגה כולה מלהתמודד בכנסת הקרובה נדחתה אף היא מאחר וההצבעה עמדה על תיקו. התיקו הושג לאחר שנציג מפלגת העבודה נעדר מההצבעה.

בתגובה להיעדרות הותקפה המפלגה על ידי יאיר לפיד בחריפות. "יש רוב לפסילה של הגזענים מעוצמה יהודית אבל הנציג של מפלגת העבודה לא נמצא בסביבה. אם הגזענות תהיה בכנסת ישראל, מפלגת העבודה תהיה האשמה העיקרית", אמר לפיד בדיון.

ברוך מרזל, מראשי עומצה יהודית אשר מועמדותו לכנסת ה-22 עמדה היום בליבת הדיונים אמר לקול היהודי כי אמנם במבחן הכנסת עוצמה יהודית ניצחה, אך כעת, כשהמאבק עובר לבג"ץ הוא יהיה מורכב יותר מכיוון ששם הוא מגרשם הביתי של מפלגות השמאל, לדבריו.

"בסופו של דבר במגרש  הכנסת וועדת הבחירות ניצחנו. השאלה מה יהיה במגרש השמאל, אנחנו ראינו איך התנועה הרפורמית, השמאל, הערבים, כולם היו רגועים בכל הדיונים היום גם אחרי שהבינו שהוועדה הולכת לאשר את ההתמודדות שלנו, הם אומרים יהיה בסדר, בבג"צ ננצח".

לדברי מרזל כל מפלגות השמאל שגם להן יוחסו אמירות גזעניות ואמירות שונות נוספות ף לא חשו צורך להתנצל על עמדותיהם. לדבריו יש לדבר סיבה ברורה: "הם לא מצאו לנכון לא להתנצל, לא לשים תצהירים על שולחן הדיונים, כלום, זה רק כי הם בטוחים שגם אם יפסלו אותם בוועדת הבחירות הכל יעמוד לטובתם".

מרזל התייחס גם לטענות נגדו: "אומרים שפרסמתי בעצמי כל מיני ביטויים. יש ביטויים שפורסמו בשמי בפייסבוק, לא על דעתי, אני לא מנהל את הפייסבוק הזה וגם אמרתי שאני מוכן שימחקו אותם. יש לנו קו ברור, ומה שלא עומד בו שימחק.

"כעת אנחנו ממשיכים את המערכה, ורק חשוב להבהיר, המלחמה הגדולה בחירוף נפש של השמאל בנו צריכה ללמד את כולם שהם רוצים לפסול אותנו בגלל שאנחנו הסיכוי היחיד של הימין לנצח בבחירות. אם עוצמה יהודית לא תעבור את אחוז החסימה חלילה אין סיכוי שמשהו יעבור", אומר מרזל.

"לכם הם מיד אחרי הדיון רצו לערער לעליון ואין להם שום בעיה עם זה, שם הם במגרש הביתי שלהם".

 

 

 

 

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד