בע"ה י"ד כסלו תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום - (28/07/2019) כ"ה תמוז התשע"ט

הרב רפי פרץ תומך בהשארת הפיליפינים ומותקף על ידי ארגוני בעלי הנטיות ההפוכות | שלושה ילדים יהודים נפצעו מאבנים בכפר קאסם נוקבו צמיגים | מפלגת נועם ראשונה בהגשת הרשימות - לכל החדשות >>>

 • מערכת הקול-היהודי
 • כ"ה תמוז תשע"ט - 14:00 28/07/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום - (28/07/2019) כ"ה תמוז התשע"ט

 • העלאת השגרירויות לירושלים תוגדר כיעד לאומי
 • המשטרה הרסה מבנים לא חוקיים בערערה – הערבים התפרעו
 • תג מחיר בכפר קאסם: "די להתבוללות"
 • מפלגת נועם של הרב טאו: הראשונה בתור להגשת הרשימות
 • כתובות נאצה אנטישמיות על בית כנסת של אתיופים באשקלון על רקע פרשיית טקה
 • יום ו': אלפי ערבים התפרעו על גבול הרצועה
 • ערבי בעל נטיות הפוכות נדקר בתל אביב על ידי אחיו – ארגוני בעלי הנטיות תקפו את הרב טאו והרב פרץ.
 • ערבי מג'סר א זרקא שיסה את כלבו בשכנו
 • מזג האוויר: ללא שינוי ניכר 
 • האינתיפאדה המושתקת: שלושה ילדים נפצעו אמש ליד קרני שומרון מאבנים שיידו ערבים

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

מטפל ערבי בהוסטל חשוד בהריגת חוסה יהודי

במרכז הרפואי בני ציון בחיפה נפטר בסוף השבוע האחרון אפרים בן ברוך, חוסה במעון 'רמת חיפה', לאחר שעבר התעללות קשה על פי החשד בידי העובד הערבי שטיפל בו.

המשטרה תביא היום (ראשון) פעם נוספת לבית המשפט השלוום בחיפה, את החשוד מוחמד חטיב (כבן 20) מטמרה, הפעם כשהוא חשוד ברצח, בבקשה להאריך את מעצרו.

בתחילה נעצר חטיב לאחר שבן ברוך ז"ל, הועבר לטיפול רפואי כשהוא סובל מחבלות והתעללות. הוא נחקר בגין התעללות בחסר ישע. לאחר שבן ברוך נפטר ביום שישי האחרון, שינתה המשטרה את החשד כנגד חטיב והוא חשוד כעת גם ברצח.

המשטרה הודיעה על הקמת צוות חקירה מיוחד בתחנת חיפה שיתגבר את צוות החוקרים הקיים בתיק. בתוך כך, גופתו של בן ברוך ז"ל הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. לפרטים המלאים >>>

העלאת השגרירויות לירושלים תוגדר כיעד לאומי

משרד החוץ הודיע כי העלאת השגרירויות לירושלים תוגדר כיעד לאומי ויוקצבו לנושא תמריצים בסך של חמישים מליון שקלים.

שר החוץ, ישראל כץ, יציג בקרוב לממשלה הצעת תכנית בנושא ועל מנת להביא למימוש היעד, גיבש כץ חבילת צעדים ותמריצים שיעודדו מדינות לעשות כך.

כץ אמר כי ישנן מדינות שמסכימות עקרונית לפתוח שגרירות בירושלים אך מבקשות מישראל צעדי גומלין בתגובה. כך למשל, הונדורס ואל-סלבדור הסכימו לבקשה לפתוח שגרירות בירושלים אך דרשו פתיחת שגרירות ישראלית מלאה בבירותיהן בתמורה.

מדינות אחרות ביקשו סיוע בתחומי פיתוח וכלכלה, פתיחת דלתות בארה"ב ואף השתתפות בהוצאות הכלכליות הכרוכות במעבר לירושלים. בעקבות דברים אלו ודומיהם החליט השר על שרשרת הטבות ופעולות גומלין עם המדינות בתמורה למעברים.

המשטרה הרסה מבנים לא חוקיים בערערה – הערבים התפרעו

מאות ערבים השתתפו אמש (מוצ"ש) בהפגנת מחאה אלימה בכפר ערערה בצפון. זאת במחאה על הריסת מבנים בלתי חוקיים במקום. חלק מהמפגינים יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר שוטרים, שניים נעצרו. המפגינים קראו קריאות נגד ישראל, הניפו דגלי פלסטין וחסמו את התנועה בכביש 65. יש לציין כי במקום נכחו חברי הכנסת הערבים מנסור עבאס ויוסף ג'בארין.

יו"ר הבית היהודי מעוניין להשאיר את הפיליפינים? 

שר החינוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי הרב רפי פרץ, מבקש להשאיר בישראל את העבודות הזרות, הבלתי חוקיות, מהפיליפינים יחד עם ילדיהם.

הרב פרץ, שלח מכתב לשר הפנים בו הוא מבקש "לשקול בכובד ראש את הבקשה, תוך התייחסו לנסיבות המיוחדות שבהן מעורבים ילדים אשר התערו בחיי החברה הישראלית במשך שנים ארוכות".

את הדברים אומר השר פרץ, בניגוד לדעתו של חבר הרשימה המשותפת שלהם בבחירות לכנסת, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. סמוטריץ' אמר, כי "את העובדות הזרות ואת ילדיהם יש להשיב למולדתן עוד היום", כתב נחרצות סמוטריץ' בעמוד הפייסבוק שלו. לכל הפרטים >>

תג מחיר בכפר קאסם: "די להתבוללות"

הבוקר דיווחה המשטרה על נזק למשאיות וכתוביות גרפיטי על קירות חצרות בכפר קאסם. מבדיקה ראשונית של שוטרים שהגיעו למקום התברר כי בכל משאית שניזוקה התגלו תקרים בגלגל וכיתוב על המשאיות וקירות חצרות; "מוות לערבים" "די להתבוללות" "עם ישראל חי" "אחותי לא הפקר" וריסוס מגן דוד. כוחות משטרה ושב"כ פתחו בחקירת האירוע.

מפלגת נועם של הרב טאו: הראשונה בתור להגשת הרשימות

מפלגת נעם תפסה אמש (מוצ"ש) את המקום הראשון בתור להגשת רשימות המועמדים לכנסת ה-22. הגשת רשימות המועמדים בכנסת תחל ביום רביעי בשעה 11:00 ותמשיך ביום חמישי בשעות אחה"צ.

מפלגת נעם, אשר רכשה לאחרונה את מפלגת המדף 'לזוז', פנתה למפלגת בל"ד בבקשה לאשר לה את השימוש באות ע' בצרוף האותיות עם או עי.

"מפלגת נעם משלימה את הארכות להגשת הרשימות בסוף השבוע הקרוב. התמיכה הגדולה אותה מקבלת המפלגה בשבועיים האחרונים מאלפי התורמים והמתנדבים מחזקת אותנו שהגיע הזמן לשים את הנורמליות במרכז סדר היום." מסרו במפלגה.

כתובות נאצה אנטישמיות על בית כנסת של  יוצאי אתיופיה באשקלון על רקע פרשיית טקה

קבוצת מתפללים מבית כנסת של יוצאי אתיופיה באשקלון מצאה אתמול בבוקר מכתב איום ועליו צלבי קרס, כך דווח בחדשות "כאן".

במכתב נכתב: "ראו הוזהרתם אתיופים. אם תפגעו בקצין המשטרה ומשפחתו, אנחנו חבריו וקרובי משפחתו ננקום בכם ללא רחמים. אתם האתיופים לא תפחידו אותנו, נחכה ונראה"

יום ו': אלפי ערבים התפרעו על גבול הרצועה

5,000 ערבים התפרעו ביום שישי האחרון בכמה מוקדים לאורך גבול רצועת עזה ותקפו חיילי צה"ל.

המתפרעים התקרבו לגדר, הבעירו צמיגים והשליכו אבנים, מטעני חבלה ורימונים לעבר כוחות צה"ל. החיילים השיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי. בשני מקרים השליכו מחבלים בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב צבאיים.

ערבי בעל נטיות הפוכות נדקר בתל אביב על ידי אחיו – ארגוני בעלי הנטיות תקפו את הרב טאו והרב פרץ.

ביום שישי בצהריים נדקר בתל אביב ערבי בן 19 תושב טמרה בכניסה לבית תמיכה לבעלי נטיות הפוכות. הצעיר נדקר על ידי אחיו על רקע "כבוד המשפחה" וכעת הוא מאושפז במצב קשה מאוד בבית החולים איכילוב בתל אביב.

חברי הכנסת מהשמאל יחד עם הארגונים האקטיביסטים של בעלי הנטיות, החלו במתקפה על הרב רפי פרץ והרב צבי טאו וטענו כי הדקירה באה בעקבות יחסיהם לבעלי הנטיות.

שרת הבריאות לשעבר, ח"כ יעל גרמן לא התביישה להגיד כי הדקירה היא תוצאה של דברי הרבנים כדוגמת הרב טאו. ח"כ איציק שמולי ממפלגת העבודה, אמר ללא היסוס כי: "רפי פרץ אשם באווירה שהובילה לדקירה בתל אביב".

ערבי מג'סר א זרקא שיסה את כלבו בשכנו

ערבי תושב ג'אסר א זרקא בן 40 חשוד כי שיסה את כלבו מסוג פיטבול בשכניו (אב ובנו) ואף דקר אותם לפני מספר שבועות. הוא נעצר לחקירה בתחנת זכרון יעקב ובסיומה הוגש נגדו הבוקר כתב אישום בבימ"ש השלום חדרה.

מזג האוויר: ללא שינוי ניכר 

מנתוני השירות המטואורלוגי עולה כי היום יהיה מזג האוויר מעונן חלקית ללא שינוי ניכר. הלילה: מעונן חלקית. לכל הפרטים >>

האינתיפאדה המושתקת: שלושה ילדים נפצעו אמש ליד קרני שומרון מאבנים שיידו ערבים

שלושה ילדים נפצעו אמש (מוצ"ש) סמוך לקרני שומרון לאחר שערבים יידו אבנים לעבר כלי הרכב בו נסעו. הנפגעים התקדמו לשער הכניסה של היישוב קרני שומרון שם טופלו על ידי כונני מד"א ואיחוד הצלה. למעקב אחר האירועים השוטפים >>

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד