בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ו' אייר תשפ"א (18/04/2021)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: כ-700 מפגינים חוסמים את צומת עזריאלי, חובת עטיית המסכות בשטח פתוח מבוטלת, איראן החלה להעשיר אורנים, עלייה בטמפרטורות, 4 בקבוקי תבעירה לעבר רכבים.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אייר תשפ"א - 15:35 18/04/2021
גודל: א א א

היום אחד ועשרים יום שהם שלושה שבועות בעומר. "הרחמן הוא יחזיר לנו את עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו".

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

ערבים תקפו באלימות את ראש ישיבת ההסדר בעיר
​ערבים תקפו את הרב אליהו מאלי תושב העיר בשנות ה-60 לחייו. המשטרה פתחה בחקירה, לפני זמן קצר, בדבר תקיפתו של ראש הישיבה ביפו. לכתבה המלאה בקול היהודי.

טרור הרמדאן המצולם
במהלך הימים האחרונים התבצעו אירועי תקיפה רבים של יהודים. חלק מהאירועים מתועדים ומועלים לרשתות החברתיות תוך שילוב מוזיקה ערבית. במהלך הימים האחרונים דווחו על כשמונה אירועים שונים בירושלים. לכתבה המלאה בקול היהודי.

הפגנת נכי צה"ל בת"א: כ-700 מפגינים חוסמים את צומת עזריאלי
נכי צה"ל הפגינו היום מול משרד הביטחון בתל אביב, חסמו את צומת עזריאלי ואת נתיבי איילון לכיוון דרום בעקבות איציק סעידיאן, שהצית עצמו מול משרדי אגף השיקום במשרד הביטחון בשבוע שעבר. המפגינים דורשים ליישם את החלטות ועדת בן ראובן על הכשלים באגף השיקום, וטוענים שימשיכו למחות כל עוד לא יקודמו החלטות ממשלה בנושא. מחר הם צפויים להתייצב מול שבע לשכות האגף ברחבי הארץ. מספר מפגינים התעמתו עם שוטרים שניסו לחסום את דרכם.

החל מהיום: חובת עטיית המסכות בשטח פתוח מבוטלת
החל מהיום חובת עטיית המסכות בשטח פתוח מבוטלת. ההנחיה יצאה בשבוע שעבר לאחר קבלת עמדת אנשי המקצוע במשרד הבריאות, לפיה לנוכח התחלואה הנמוכה בנגיף הקורונה אין עוד צורך במסכות בשטח פתוח. בשטח סגור עדיין חלה חובת עטיית מסכה.

נחתמה עסקה ביטחונית בשווי 5.4 מיליארד ₪ בין ישראל ויוון
עסקה ביטחונית בשווי 5.4 מיליארד נחתמה היום בין משרדי הביטחון של ישראל ויוון. ההסכם בין המדינות כולל הקמה ותפעול של מרכז בינלאומי לאימוני טיסה לחיל האוויר היווני, על ידי חברת 'אלביט מערכות', למשך כ-20 שנה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

איראן החלה להעשיר אורנים לרמה של 60%
הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית הודיעה אמש כי לאחר בדיקה, איראן אכן החלה להעשיר אורניום לרמה של 60%. זאת, לאחר הפיצוץ שאירע במתקן הגרעין בנתנז בשבוע שעבר, אז הודיעה איראן כי היא תחל בייצור אורנים לרמה של 60%.

התחזית: עלייה בטמפרטורות ושרב ברוב הארץ
מזג האוויר צפוי להיות היום בהיר עם עלייה נוספת בטמפרטורות וייעשה שרבי ברוב חלקי הארץ. בלילה, יהיה מעונן חלקית עד מעונן בעננות בגובה רב ובינוני. ביום שני שרבי וחם עם התחממות נוספת. ביום שלישי צפויה ירידה בטמפרטורות בעיקר בחוף. בפנים הארץ יוסיף להיות שרבי. ביום רביעי צפויה ירידה נוספת במידות החום.

בשירות המטאורולוגי מזהירים מפני שריפות שעלולות לפרוץ מחר בהרי הצפון, בשפלה ובהרי המרכז.

האינתיפאדה המושתקת: 4 בקבוקי תבעירה לעבר רכבים
ערבים יידו אבנים ו- 4 בקבוקי תבעירה לעבר רכבים בכביש בין אדם לחיזמא וניסו גם לדרדר מטען צמב"ר לעבר הציר, אין נפגעים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 68 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד