בע"ה כ"ג אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חרם הגלידה: חברת בן אנד ג'ריס תפסיק למכור גלידות ביהודה ושומרון

בן אנד ג'ריס החליטו שלא לחדש את ההסכם עם הזכיין הישראלי בעוד כשנה וחצי מכיוון שסירב לדרישתם להפסיק למכור בכל רחבי ישראל.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' אב תשפ"א - 19:09 19/07/2021
גודל: א א א
מפעל בן & ג'ריז באזור קרית מלאכי, ארכיון (צילום: איתן אלחדז/TPS)
מפעל בן & ג'ריז באזור קרית מלאכי, ארכיון (צילום: איתן אלחדז/TPS)

בן אנד ג'ריס ישראל מודיעים: "בן אנד ג'ריס העולמית החליטו לשלא לחדש את ההסכם איתנו בעוד כשנה וחצי מכיוון שאנו סירבנו לדרישתם להפסיק למכור בכל רחבי ישראל".

"אנו קוראים לממשלת ישראל ולציבור הצרכנים - לא לאפשר להחרים את ישראל-זוהי פעולה חסרת תקדים מצד יונילבר הבעלים של בן אנד גריס העולמית. גלידה היא לא חלק מהפוליטיקה".

"אנו קוראים לישראלים להמשיך לקנות את התוצרת הישראלית המפרנסת מאות עובדים באיזור הדרום".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

תגובת מועצת יש''ע לחרם של 'בן אנד ג'ריז' על יהודה, שומרון ובקעת הירדן: "לצערנו, חברת גלידות החליטה להחרים את יהודה, שומרון ובקעת הירדן ובשל כך לגרום לפיטוריהם של מאות עובדים ישראלים בדרום. אין צורך לרכוש מוצרים מחברות אשר מחרימות מאות אלפי אזרחי מדינת ישראל, בגלל המקום שבו הם בחרו לגור. אנחנו מחזקים את ידיה של החברה הישראלית, אשר סירבה להחרים חלק נכבד מאזרחי ישראל, ואנחנו מקווים שחברת 'בן אנד ג'ריז' תחזור בה בהקדם מההחלטה המפלה הזאת, אשר מביאה רוח רעה לתחום כל כך מתוק.

בימי הקיץ החמים, אנחנו ממליצים לישראלים בכל רחבי הארץ לאכול גלידות ישראליות טעימות ומתוקות, שלא כוללות פיטורי מאות עובדים ישראלים".

תנועת "אם תרצו" בתגובה להחלטה שלא למכור את מוצריה בהתיישבות: "מי שמוכן לוותר על חבלי ארץ לגיטימיים כדי לרצות כמה אנטשימיים מוזמן לעזוב את הארץ. מי שלא רוצה את ישראל אינו רצוי פה. עם ישראל אינו פרייאר וישיב מנה אחת אפיים (של גלידה) לכל מבקשי רעתנו. דין אריאל כדין תל אביב".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ בתגובה לחרם של חברת הגלידות: "החרמת מתיישבי יו"ש ע"י יונילוויר מחייבת טיפול של ממשלת ישראל".

"ממשלת ישראל לא יכולה לאפשר מצב בו חברה מסחרית בינלאומית גדולה מחרימה כחצי מליון אזרחי המדינה ואזורים בארץ ישראל".

"ראש הממשלה ושר החוץ צריכים לפעול בעניין מיד ולהציב מחירים ותגובות כלכליות כלפי חברה גדולה הקשורה לחברות גדולות בישראל".

"אני מחזק את ידה של חברת הגלידות הישראלית שסירבה לשתף פעולה עם החרמת אזרחי המדינה".

ראש מועצת בית אל שי אלון: "עדיף שבן אנד ג'ירס יתמקדו בלהכין גלידות ולא בלהטיף מוסר. ספק אם הם בכלל יודעים היכן השטחים עליהם הם מדברים נמצאים במפה. עם ישראל וההתיישבות ביו"ש שרדו דברים גרועים יותר מחרם גלידות".

אלי שבירו, ראש עיריית אריאל: "החלטה אומללה של גלידת בן אנד ג'ריז. מדובר בצעד פופוליסטי וחשוך שמקורו בראיה צרה שאינה מכירה את המציאות בשטח שבה ישראלים ופלסטינים משתפים פעולה במגוון רחב של תחומים. אנו מתנגדים לחרמות  ואני קורא להנהלת חברת בן אנד ג'ריז להגיע לאזור ולראות את שיתוף הפעולה הפורה ואף לטעום מגלידה ישראלית משובחת"

הצביעו והשפיעו - סקר הגולשים של הקול היהודי >>

חה"כ שמחה רוטמן: "א. אל תפסיקו לצרוך גלידת בן אנד ג'ריז, כל זמן שבן אנד ג'ריז ישראל מחזיקה במותג. מגיע להם שאפו על ההתעקשות שלא להחרים את יהודה ושומרון. ב. הבעלים של בן אנד ג'ריז העולמי הם חברת יוניליוור. הם הבעלים של מותגים רבים בישראל, ובהם תלמה, שטראוס, בייגל בייגל ואחרים".

"מי שאמור לטפל בחברה בינלאומית גדולה שמחרימה  את יהודה ושומרון הם שר החוץ, יאיר לפיד וראש הממשלה נפתלי בנט כמו גם שר האוצר אביגדור ליברמן שאמורים להשתמש בכלים שבידיהם, לרבות הוצאת חברת יוניליוור מכל המכרזים הממשלתיים עד שההחלטה הזו תיהפך".

שרת התפוצות לשעבר עומר ינקלביץ' בטוויטר: "‏ההתיישבות ביהודה ושומרון מוצקה הרבה יותר מגלידה, ועל הכבוד והמורשת הלאומית שלנו בוודאי לא נוותר בגלל חברת 'בן אנד ג'ריס'. אלפי שנים לפניהם אברהם אבינו התיישב בארץ, ואנחנו נשב שם עוד אלפי שנים אחרי שהגלידה שלהם תימס".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד